Dlaczego warto wybrać naszą Szkołę?

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę? Czyli krótka informacja o II LO i ofercie na rok szkolny 2016/17 dla uczniów klas III gimnazjum i ich rodziców.
II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja
w Krośnie istnieje od 1 września 1988 roku...

Nasza szkoła w projekcie Erasmus+

Nasza szkoła od lat bierze udział w projektach międzynarodowych organizowanych w ramach Unii Europejskiej.
Aktualnie realizujemy projekt pod nazwą:
'Zawody XX i XXI wieku - czy więcej je dzieli, czy łączy'...

Szkolna Grupa Teatralna

Teatr Vacuum powstał w 2003 roku jako propozycja dla uczniów i uczennic, chcących połączyć formy dramatyczne z pogłębianiem znajomości języków obcych. Uczniowie wszystko przygotowują sami – piszą i tłumaczą teksty, układają scenariusze, szyją kostiumy....
Zapraszamy do odwiedzenia strony teatru!

Wydarzenia

 • Wakacje dobiegają końca….
  1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. W naszej Szkole inauguracja rozpocznie się o godz. 8.00 Mszą Św. w Sanktuarium Św. Jana Pawła II. O godz. 9.15 uroczystość rozpoczęcia dla klas I przed budynkiem Szkoły, natomiast uczniowie klas II i III spotykają się z wychowawcami w klasach. Życzymy udanej "końcówki" wakacji i do…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 i … „znowu są wakacje”…
  Uroczysty nastrój, wyróżnienia, nagrody, podziękowania, kwiaty, pożegnanie na dwa miesiące… Kolejny rok szkolny za nami. Wyniki klasyfikacji przedstawione przez p. dyr E.Janusz cieszą: średni wynik szkoły 4,28; 140 uczniów ze średnią 4,75 i wyższą; 209 zachowań
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Festyn zdrowia
  W dniu 20 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja "Festynu zdrowia". Podczas festynu reprezentacje wszystkich klas uczestniczyły w wielu konkurencjach takich jak: owocowa sałatka, makaronowe szaleństwo, niech Cię kura jajem trzaśnie, przeciąganie liny, witaminowe wierszyki i inne. Najlepszą klasą okazała się 1A, która wygrała "X" dla całej klasy do wykorzystania…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Poznaliśmy wyniki matur
  Bardzo późno w tym roku, bo dopiero 5 lipca CKE opublikowała wyniki egzaminu maturalnego. W naszej Szkole do matury przystąpili wszyscy uczniowie (łącznie w 6 klasach - 189), wyniki, które uzyskali są bardzo dobre. Zdawalność wyniosła 98% ( w kraju tylko 80%), a wyniki z przedmiotów obowiązkowych znacznie przewyższają średnią krajową: język polski…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Uwaga kandydaci do II LO!
  Przyjmowanie oryginalnych  dokumentów: świadectw ukończenia klasy III gimnazjum, oraz zaświadczeń o wyniku egzaminu gimnazjalnego uczniów zakwalifikowanych do II LO  odbywać się będzie w dniach 15 - 25.07 (w dni robocze) w godz. 9.00 - 14.00. Wstępne wyniki rekrutacji można sprawdzić w systemie  Nabór 2016. Oficjalna lista zakwalifikowanych do II LO zostanie opublikowana 15.07 o godz.…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Gala Finałowa Międzyszkolnego Konkursu Literackiego o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”
  Gala Finałowa Międzyszkolnego Konkursu Literackiego o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna” odbyła się już po raz dwudziesty. Dla reprezentantów naszej Szkoły miała charakter wyjątkowy. Zwycięzcą w kategorii poezja (szkoły ponadgimnazjalne) i zdobywcą złotego pióra został Bernard Chrunik (IIc); Paweł Kusiak natomiast otrzymał wyróżnienie (opiekun uczniów - p. Renata Pernal). Nagrodzone wiersze to: „Po(d)stęp” i…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Uwaga stypendia !!!
  1. Zgodnie z uchwałą nr VII/144/15 Sejmiku Województwa Podkarpackiego z dnia 27 kwietnia 2015 r. z późn. zm. prowadzony jest nabór wniosków o przyznanie stypendiów oraz nagród pieniężnych w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży „Nie zagubić talentu”. Szczegółowe informacje oraz formularze dotyczące programu dostępne są na stronie www.edukacja.wrotapodkarpackie.pl Termin składania wniosków upływa…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Wyniki klasyfikacj 2015/16
  24 czerwca poznaliśmy ostateczne wyniki klasyfikacji w II LO. Sklasyfikowano 573 uczniów. Średni wynik Szkoły - 4,28 (lepszy o 0,05 w stosunku do roku ubiegłego), 140 uczniów uzyskało świadectwo z "paskiem", 209 uczniów ukończyło szkołę z zachowaniem wzorowym. Klasy, które uzyskały najwyższą średnią ocen w szkole to I a - 4,66 oraz I…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Liryczne Jasło
  XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Twórczości Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział 479 autorów, oceniono 1153 prace. W jury zasiedli: A.Dacyl (polonistka), M.Kalandyk (poeta, literaturoznawca, radaktor naczelny rzeszowskiego „Kwartalnika Edukacyjnego”), G.Kociuba (poeta, krytyk literacki, polonista), J.Tulik (poeta, prozaik, eseista, dramaturg).
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Trwa rekrutacja do II LO
  Do 28 czerwca absolwenci gimnazjów mogą składać wnioski o przyjęcie do II LO. Jest to jednocześnie ostateczny termin dostarczenia świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczeń o wyniku egzaminu gimnazjalnego. Do tej pory wpłynęły 263 wnioski - najwięcej z Gimnazjum Nr 4 w Krośnie - 40 i z Gimnazjum Nr 3 w Krośnie - 23.…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Najlepsi uczniowie nagrodzeni przez Prezydenta
  21 czerwca w RCKP w Krośnie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień Prezydenta Miasta Krosna dla uczniów, którzy uzyskali w minionym roku szkolnym znaczące osiągnięcia dydaktyczne, sportowe lub artystyczne. Wśród laureatów znaleźli się uczniowi II LO: Wiktor Kazanecki - nagroda II stopnia. Zuzanna Bocheńska, Kinga Gruszka, Anna Jamróg, Kamil Kalisz, Małgorzata Kmon,…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Wizyta gości z Niemiec
  Podczas tygodniowego pobytu uczniowie mieli okazje spotkać się w Urzędzie Miasta z zastępcą Prezydenta Krosna, Panem Bronisławem Baranem, a także zwiedzić Kraków, Przemyśl, zamek w Krasiczynie, Rezerwat przyrody „Prządki” oraz Arboretum w Bolestraszycach. Oprócz tego pracowali na warsztatach garncarskich w „Karpackiej Troi” w Trzcinicy oraz malowali na szkle w Centrum Dziedzictwa Szkła w…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
Zobacz wszystkie newsy

Aktualności

Uwaga kandydaci do II LO

Przyjmowanie świadectw ukończenia klasy III gimnazjum, zaświadczeń o wyniku egzaminu gimnazjalnego oraz innych dokumentów związanych z rekrutacją odbywać się będzie w dniach: 24.06 (piątek) - 9.00 - 15.00 27.06 (poniedziałek) - 8.00 - 15.00 28.06 (wtorek) - 8.00 - 15.00...

Czytaj więcej