Dlaczego warto wybrać naszą Szkołę?

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę? Czyli krótka informacja o II LO i ofercie na rok szkolny 2017/18 dla uczniów klas III gimnazjum i ich rodziców.
II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja
w Krośnie istnieje od 1 września 1988 roku...

Nasza szkoła w projekcie Erasmus+

Nasza szkoła od lat bierze udział w projektach międzynarodowych organizowanych w ramach Unii Europejskiej.
Aktualnie realizujemy projekt pod nazwą:
'Zawody XX i XXI wieku - czy więcej je dzieli, czy łączy'...

Szkolna Grupa Teatralna

Teatr Vacuum powstał w 2003 roku jako propozycja dla uczniów i uczennic, chcących połączyć formy dramatyczne z pogłębianiem znajomości języków obcych. Uczniowie wszystko przygotowują sami – piszą i tłumaczą teksty, układają scenariusze, szyją kostiumy....
Zapraszamy do odwiedzenia strony teatru!

Wydarzenia

Zobacz wszystkie newsy

Aktualności

 • Uwaga uczniowie klas I i II

  Ze względu na trwające egzaminy maturalne do dnia 25 maja zajęcia na II piętrze nie będą się odbywać. Podział godzin i zastępstwa znajdują się na tablicy ogłoszeń na I piętrze obok biblioteki. Proszę o uważne sprawdzanie zmian w przydziałach sal lekcyjnych na dany dzień i zachowanie ciszy na II piętrze, aby zapewnić optymalne warunki dla maturzystów.

  Czytaj więcej
 • Uwaga maturzyści !

  Przydział  sal na poszczególne pisemne egzaminy można sprawdzić logując się w systemie OBIEG na stronie www.oke.krakow.pl (login i hasło do systemu OBIEG przekazali wychowawcy klas). Prosimy o sprawdzenie numerów sal - zaszły drobne korekty z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Uczniowie klas I-II powracają do szkoły na zajęcia lekcyjne 9 maja (wtorek). 4, 5 i 8 maja są dniami wolnymi Czytaj dalej

  Czytaj więcej
 • Zakończenie nauki klas trzecich.

  24 kwietnia o godz. 15.00 odbędzie się klasyfikacyjne zebranie Rady Pedagogicznej. 28 kwietnia (piątek) o godz. 10.15 w Sanktuarium Jana Pawła II odbędzie się Msza Św. na zakończenie nauki dla uczniów klas III, a o godz. 12.00 w RCKP uroczystość wręczenia świadectw ukończenia Szkoły. Serdecznie zapraszamy !  

  Czytaj więcej
 • Podsumowanie konkursów językowych

  5 kwietnia (środa) o godz. 12.30 w segmencie SP 15 na parterze odbędzie się uroczystość podsumowania wojewódzkich konkursów języka niemieckiego i języka francuskiego organizowanych pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna. Podczas uroczystości wystąpi teatr obcojęzyczny "Vacuum".

  Czytaj więcej