Dlaczego warto wybrać naszą Szkołę?

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę? Czyli krótka informacja o II LO i ofercie na rok szkolny 2017/18 dla uczniów klas III gimnazjum i ich rodziców.
II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja
w Krośnie istnieje od 1 września 1988 roku...

Nasza szkoła w projekcie Erasmus+

Nasza szkoła od lat bierze udział w projektach międzynarodowych organizowanych w ramach Unii Europejskiej.
Aktualnie realizujemy projekt pod nazwą:
'Zawody XX i XXI wieku - czy więcej je dzieli, czy łączy'...

Szkolna Grupa Teatralna

Teatr Vacuum powstał w 2003 roku jako propozycja dla uczniów i uczennic, chcących połączyć formy dramatyczne z pogłębianiem znajomości języków obcych. Uczniowie wszystko przygotowują sami – piszą i tłumaczą teksty, układają scenariusze, szyją kostiumy....
Zapraszamy do odwiedzenia strony teatru!

Wydarzenia

 • Olimpiada Wiedzy o Mediach
  Piętnastu uczniów z naszej szkoły (Weronika Bęben, Adriana Jureczko, Daria Nowak, Patrycja Szul, Anna Paradysz, Nikoleta Świerczek, Artur Turek, Jagoda Biskup, Klaudia Woźniak, Marcelina Bolanowska, Agnieszka Jaracz, Katarzyna Gładysz, Natalia Bendas, Magdalena Borek, Milena Mnich) awansowało do etapu okręgowego IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach. Podopieczni p. Arkadiusza Prajsnara w etapie szkolnym zmierzyli…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Olimpiada Języka Niemieckiego
  W dniu 06.11.2017 przeprowadzono etap szkolny Olimpiady Języka Niemieckiego. Najlepsze wyniki uzyskali: Artur Turek (opiekun Anna Przybyłowicz), Weronika Mazurek (opiekun Anna Przybyłowicz), Julia Dereniowska (opiekun Anna Przybyłowicz), Dominika Karnas (opiekun Anna Hadel) i Mikołaj Zajdel (opiekun Anna Hadel). Uczniom i nauczycielom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach olimpiady.
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • „Wyrwani z Niewoli” w II LO
    W dniu 19 listopada br. w naszej szkole gościliśmy wykonawców muzyki Holy Rap - Piotrka i Jacka, którzy razem tworzą zespół o nazwie „Wyrwani z Niewoli”. Miting, połączony z koncertem, miał charakter profilaktyczny (celem spotkania była ochrona młodzieży przed problemami, z jakimi mogą spotkać się w dzisiejszym świecie – narkotykami, różnego rodzaju…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • I byłeś wolny grobie pokoleń
    “Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na teraźniejszość i nie ma prawa do przyszłości”      Dnia 9.11.2017 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku, w bardzo uroczysty sposób, uczczono bohaterów, którzy poświęcili się ojczyźnie i oddali za nią…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • XXXIII Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała
      Natalia Kusz (II A), Krzysztof Kandefer (II A) i Łukasz Pawłowski (III A) zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego XXXIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała. Finał tego konkursu odbędzie się 17 listopada br. w Łańcucie. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Konkurs na recenzję wakacyjnej lektury
  "Zabierz książkę na wakacje" - takie hasło przyświecało konkursowi, który zorganizowała Krośnieńska Biblioteka Publiczna w Krośnie. Miał on na celu pobudzanie aktywności twórczej, promocję czytania oraz inspirowanie do tworzenia ciekawych i oryginalnych tekstów oraz rozwijanie umiejętności wyrażania opinii o dziele literackim. Spośród kilkudziesięciu nadesłanych prac jury wybrało pięć najlepszych i przyznało równorzędne nagrody.…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Ludzie odchodzą, słowa zostają… XXIII Konkurs Recytatorski Poezji Współczesnej autorstwa Bronisławy Betlej.
  24 - 26 października odbyła się kolejna - XXIII edycja Konkursu Poezji Współczesnej autorstwa Bronisławy Betlej. Udział w tym święcie poezji to już tradycja naszej Szkoły. Należy przypomnieć, że II Liceum Ogólnokształcące otrzymało specjalne wyróżnienie (dyplom dla szkoły) a nasi uczniowie zostali zaproszeni do przegotowania benefisu p.Bronisławy Betlej. Mimo że Pani Bronisławy Betlej nie…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Reprezentanci II LO w III Konkursie Recytatorskim poezji Jana Zycha
  25 października 2017 r. odbyły się przesłuchania w ramach III Konkursu Recytatorskiego poezji Jana Zycha. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej oraz Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Korczynie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wystąpiło 45 uczestników. Uczniowie II LO i tym razem nie zawiedli: Sara Sabat - II D i Natalia…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Święto Edukacji w II LO
  Z okazji Dnia Edukacji, 12 października 2017r. uczniowie naszego liceum na szkolnej ‘’scenie teatralnej” zaprezentowali program artystyczny dedykowany Nauczycielom i Pracownikom Szkoły. Liryczny charakter uroczystości w bogatej oprawie muzycznej (gitara, pianino, skrzypce) przeniósł widzów choć na chwilę w zupełnie inny świat, Nostalgiczny nastrój, ciepły i wzruszający, budowała ciekawa scenografia. Scenariusz wymyśliła i zajęła…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Stypendia Prezydenta
  24 października w sali widowiskowej RCKP odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów motywacyjnych, przyznanych w ramach Motywacyjnego Programu Stypendialnego Miasta Krosna dla uczniów dotychczasowych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nagrodzonych znalazło się 7 uczniów naszego liceum: Kinga Budzyńska (kl. I d), Piotr Cyburt (I c), Milena Mnich (II d), Julia Rygiel (I b), Weronika…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • “Guzikówka” wicemistrzem województwa
  19 października w Turaszówce odbył się finał wojewódzki w sztafetowych biegach przełajowych (10x800m.), w których uczestniczyło 12 najlepszych drużyn wyłonionych w drodze wcześniejszych eliminacji. Świetnie spisała się nasza sztafeta dziewcząt, która wywalczyła znakomite II miejsce (wcześniej I m. w powiecie i II m. w etapie rejonowym). Podopieczne mgr Wojciecha Wilka uległy jedynie sztafecie…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Nasi uczniowie z wizytą w Niemczech
  17 października 15 uczniów klas drugich wraz z opiekunami Panią Anną Hadel i Panią Ireną Kolanko powróciło z wymiany z niemiecką szkołą w Marl. Niespodziewanie szybko przeminął im tydzień, podczas którego poznawali oni kulturę Niemiec i szlifowali umiejętność posługiwania się językiem, zarówno niemieckim, jak i angielskim. Uczniowie goszczeni byli w domach rówieśników ze…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
Zobacz wszystkie newsy

Aktualności

 • Współpraca II LO z Uniwersytetem Rzeszowskim

  20 listopada klasy I d i II c wyjeżdżają do Rzeszowa gdzie wezmą udział w wykładach prowadzonych przez profesorów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wykłady są częścią programu uroczystej inauguracji współpracy Instytutów Historii i Filologii Polskiej UR ze szkołami ogólnokształcącymi z Podkarpacia.

  Czytaj więcej
 • Zmiana planu zajęć

  31 października (wtorek) lekcje 6-10 będą skrócone o 15 minut: 6. 12.30-13.00 7. 13.05-13.35 8. 13.40-14.10 9. 14.15-14.45 10. 14.50-15.20

  Czytaj więcej
 • Próbna matura dla klas III

  W dniach 21-24 listopada (wtorek-piątek) w naszej szkole odbędzie się "Próbna matura z Operonem". W związku z tym harmonogram zajęć w tych dniach ulegnie zmianie - informacja zostanie podana w dniu 17.11 (piątek).

  Czytaj więcej
 • Spotkania z rodzicami

  25 października (środa) o godz. 17.00 odbędą się spotkania dla rodziców z wychowawcami klas. Nauczyciele pełnią dyżur w godz. 17.00-18.00. Zapraszamy ! O godz. 17.30 w sali nr 8  odbędzie się zebranie Szkolnej Rady Rodziców.

  Czytaj więcej
 • Stypendia motywacyjne Prezydenta Miasta Krosna

  11 września (poniedziałek) mija termin składania wniosków o stypendia "Semper in altum" i "Krośnieński omnibus". Wnioskodawców prosimy o staranne wypełnianie wniosków, dołączenie niezbędnych załączników i złożenie w sekretariacie II LO.

  Czytaj więcej
 • Rozbudowa Szkoły

  Trwają intensywne prace budowlane związane z budową nowej sali gimnastycznej i 4 nowych sal lekcyjnych. Prosimy wszystkich uczniów o zachowanie szczególnej ostrożności  i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, w szczególności przestrzeganie zakazu wstępu na teren budowy. Przewidywany termin zakończenia prac budowlanych - marzec 2018 r.

  Czytaj więcej
 • Rekrutacja uzupełniająca do klasy dziennikarsko-językowej

  W związku z brakiem potwierdzenia do  5 lipca 2017 r. chęci podjęcia nauki w naszej szkole  przez część kandydatów zakwalifikowanych   30 czerwca 2017 r. II LO w Krośnie ogłasza nabór na 1 wolne miejsce w klasie dziennikarsko-językowej.   REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA W SZKOŁACH DYSPONUJĄCYCH WOLNYMI MIEJSCAMI (bez narzędzi informatycznych, na zasadach takich jak w I terminie) 1)   1 – 4 Czytaj dalej

  Czytaj więcej