Dlaczego warto wybrać naszą Szkołę?

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę? Czyli krótka informacja o II LO i ofercie na rok szkolny 2016/17 dla uczniów klas III gimnazjum i ich rodziców.
II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja
w Krośnie istnieje od 1 września 1988 roku...

Nasza szkoła w projekcie Erasmus+

Nasza szkoła od lat bierze udział w projektach międzynarodowych organizowanych w ramach Unii Europejskiej.
Aktualnie realizujemy projekt pod nazwą:
'Zawody XX i XXI wieku - czy więcej je dzieli, czy łączy'...

Szkolna Grupa Teatralna

Teatr Vacuum powstał w 2003 roku jako propozycja dla uczniów i uczennic, chcących połączyć formy dramatyczne z pogłębianiem znajomości języków obcych. Uczniowie wszystko przygotowują sami – piszą i tłumaczą teksty, układają scenariusze, szyją kostiumy....
Zapraszamy do odwiedzenia strony teatru!

Wydarzenia

 • Gala Wolontariatu
  Już po raz szósty w Krośnie uroczyście obchodzony był Dzień Wolontariatu. Podczas spotkania Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki wręczył osobom, które na co dzień bezinteresownie poświęcają swój czas na rzecz drugiego człowieka, okolicznościowe statuetki ”Zasłużony dla wolontariatu 2016”. Przyznano 9 nagród indywidualnych, 2 nagrody w kategorii "wolontariat grupowy" i 2 nagrody dla instytucji…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Ksiądz Jacek Prusak w II LO
  7 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z ks. Jackiem Prusakiem, doktorem nauk humanistycznych w zakresie psychologii, teologiem, prorektorem Akademii „Ignatianum” w Krakowie. Nasz gość to nie tylko znakomity wykładowca, ale również doświadczony psychoterapeuta, jezuita, pisarz i publicysta. Od 2007 r. jest członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego”. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Olimpiada Wiedzy o Mediach
  16 uczniów z naszej szkoły (Zuzanna Dziok, Karolina Guśpiel, Izabela Gumienna, Aleksandra Czapor, Anna Paradysz, Bartosz Rohan, Artur Turek, Elżbieta Klimkiewicz, Klaudia Woźniak, Marcelina Bolanowska, Agnieszka Jaracz, Katarzyna Gładysz, Natalia Bendas, Magdalena Borek, Julia Kobiałka, Milena Mnich) awansowało do etapu okręgowego III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach. Podopieczni p. Arkadiusza Prajsnara w etapie…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Taneczne sukcesy II LO w Rzeszowie
  5 listopada 2016 roku grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego udała się na XXIV edycję Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Naszą szkołę reprezentowali: Dobromiła Sochacka, Karolina Frydrych, Weronika Kłosowicz, Karolina Buczyńska, Zuzanna Dróżdż, Małgorzata Barut, Ewelina Stasik, Weronika Wojtowicz, Małgorzata Kmon, Bartłomiej Kafel, Jagoda Dyląg. Po zapoznaniu się…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Każdy ma coś, co może dać innym! Szlachetna Paczka w II LO!
  Zdobądź się na szlachetny gest i pomóż przygotować paczkę od całej społeczności II LO (uczniowie, nauczyciele, rodzice). Przeczytaj opis rodziny ,którą wybraliśmy...
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Stypendium Premiera dla Magdaleny Dubiel
  W Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Stypendium otrzymują uczniowie, którzy w swojej szkole uzyskali najwyższą średnią ocen z przedmiotów obowiązkowych. W II LO już po raz drugi stypendium otrzymała Magdalena Dubiel uczennica klasy III c. Gratulujemy !
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Ten, który fotografował… prezydentów
  Dzień 24 października 2016 r. zapisał się w naszej szkole wyjątkowymi, fotograficznymi zgłoskami. Właśnie wtedy odbyły się w II LO jedyne w swoim rodzaju warsztaty fotograficzne z Panem Wojciechem Grzędzińskim. Ten znany w Polsce fotoreporter (pracował w trakcie konfliktów zbrojnych w Libanie, Gruzji, Sudanie Południowym i Afganistanie), laureat wielu prestiżowych nagród w dziedzinie…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Konkurs Recytatorski
  W XXII Konkursie Recytatorskim Poezji Współczesnej autorstwa Bronisławy Betlej, jak co roku, nasi uczniowie zwrócili uwagę wrażliwością na poetyckie słowo. W kategorii klas pierwszych: I miejsce zajęła Sara Sabat (Id) II – Magdalena Gradowicz (Ib) /opiekun p. L.Klein/ III - Cezary Bogaczyk (Id) wyróżniono Aleksandrę Kurek (Id) /opiekun uczniów z klasy Id –…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Święto Niepodległości…
  „Ta, co nie zginęła…” – jak co roku, uroczyście obchodzono w naszej Szkole rocznicę Odzyskania Niepodległości. Montaż słowno-muzyczny wzbogacony prezentacją multimedialną przygotowali uczniowie kl. Id, IIIb i IIIc pod opieką p. Renaty Pernal i p. Elżbiety Longosz. Ze sceny można było usłyszeć interpretacje tekstów J.Tuwima, L.Staffa, T.Różewicza czy K.Wierzyńskiego i pieśni patriotyczne w…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Szachiści na podium
  W piątek 19. 11. 2016r. W ZSP nr.5 w Krośnie odbył się finał rejonowej licealiady w szachach drużynowych. Bardzo dobrze spisali się nasi szachiści zajmując 3 miejsce. W zawodach wzięło udział 8 zespołów.  Nasza drużyna wystąpiła w składzie : Gabrysia Królicka, Jakub Gazda, Jakub Staroń i Łukasz Pawłowski. Gratulacje!
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • „Poetyckie święto. Recytatorski sukces…”
  W dworku Szeptyckich w Korczynie pod patronatem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, GOK i GBP odbył się II Konkurs Recytatorski Poezji Jana Zycha (1931-1995) – poety i tłumacza (wywodzącego się z Korczyny). Mistrzami żywego słowa okazali się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego – grupa przygotowana przez p. Renatę Pernal.
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • W nagrodę wyjazd do Brukseli.
  W dniu 08.11.2016r. odbył się w ZSP Nr 5 w Krośnie finał konkursu pt.: „Miejsce Polski w Europie w kontekście 1050-lecia Chrztu Polski”. Konkurs został zorganizowany pod patronatem europarlamentarzysty Tomasza Poręby i posła na Sejm RP Piotra Babinetza oraz przy współpracy Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Uczniowie klasy III c – Marlena Paradysz, Kamila…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
Zobacz wszystkie newsy

Aktualności

 • Podkarpacki Konkurs Chemiczny

  Opublikowane zostały wyniki I etapu IX edycji Konkursu. Do II etapu awansowali podopieczni dr Agaty Chodorowicz-Bąk: Kamil Kalisz i Dominika Woźniak z kl. III e. Gratulujemy !

  Czytaj więcej
 • Olimpiada Wiedzy o Mediach

  Wśród 65 uczniów zakwalifikowanych do II etapu Olimpiady Wiedzy o Mediach, który odbędzie się w Rzeszowie znalazło się aż 16 uczniów II LO: Natalia Bendas  (II c), Marcelina Bolanowska (II c), Magdalena Borek (II c), Aleksandra Czapor (III c), Zuzanna Dziok (III e), Izabela Gumienna (III d), Karolina Guśpiel (III e), Katarzyna Gładysz (II c), Agnieszka Jaracz (II c), Elżbieta Klimkiewicz Czytaj dalej

  Czytaj więcej
 • Wywiadówka w II LO

  5 grudnia (poniedziałek) o godz. 17.00 odbędą się wywiadówki (na miesiąc przed konferencją klasyfikacyjną). Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami !

  Czytaj więcej
 • Program stypendialny “Nie zagubić talentu”

  29 listopada w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów i nagród w ramach programu stypendialnego Urzędu Marszałkowskiego "Nie zagubić talentu". Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń II LO Wojciech Deptuch z klasy I f.

  Czytaj więcej
 • Stypendia dla 18 uczniów II LO

  Na posiedzeniu w dniu 22 listopada 2016 r. Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie zatwierdził listy rankingowe wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów  liceów ogólnokształcących w ramach projektu pn. Wsparcie stypendialne uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie ogólne – rok szkolny 2016/2017. Wśród 309 stypendystów (kwota stypendium to 4 000 zł.) znalazło się 18 uczniów II LO. Duże gratulacje !

  Czytaj więcej
 • Próbna matura

  W dniach 22-25.11 (od wtorku) odbędzie się w naszej szkole próbna matura. W związku z tym będą znaczne zmiany w planie zajęć na dany dzień. Szczegółowe harmonogramy  będą publikowane na tablicy ogłoszeń od 21.11

  Czytaj więcej
 • Konkurs polonistyczny

  15 listopada (wtorek) o godz. 9.45 w sali nr 16 odbędzie się szkolny etap ogólnopolskiego konkursu polonistycznego organizowanego przez Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS.

  Czytaj więcej