Dlaczego warto wybrać naszą Szkołę?

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę? Czyli krótka informacja o II LO i ofercie na rok szkolny 2016/17 dla uczniów klas III gimnazjum i ich rodziców.
II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja
w Krośnie istnieje od 1 września 1988 roku...

Nasza szkoła w projekcie Erasmus+

Nasza szkoła od lat bierze udział w projektach międzynarodowych organizowanych w ramach Unii Europejskiej.
Aktualnie realizujemy projekt pod nazwą:
'Zawody XX i XXI wieku - czy więcej je dzieli, czy łączy'...

Szkolna Grupa Teatralna

Teatr Vacuum powstał w 2003 roku jako propozycja dla uczniów i uczennic, chcących połączyć formy dramatyczne z pogłębianiem znajomości języków obcych. Uczniowie wszystko przygotowują sami – piszą i tłumaczą teksty, układają scenariusze, szyją kostiumy....
Zapraszamy do odwiedzenia strony teatru!

Wydarzenia

 • Stypendia Prezydenta
  18 listopada w ArtKinie przy ul. Bieszczadzkiej odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta Krosna za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Wśród nagrodzonych znalazło się 13 uczniów II LO, którzy otrzymali stypendium "Semper in altum". W kategorii nauka stypendia otrzymali: 1. Wojciech Deptuch - I f 2. Zuzanna Dziok - III e…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Turniej Szachowy
  We wtorek (11.10) w naszej szkole odbył się  XI turniej szachowy o puchar Dyrektora II LO. W rywalizacji wzięło udział ośmioro uczniów z naszej szkoły, konkurując ze sobą w systemie "każdy z każdym". Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zdobyła uczennica klasy IIF - Gabrysia Królicka. W kategorii chłopców  pierwsze miejsce zajął uczeń klasy IC…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Spotkania integracyjne
  W dniach 5,6,7,8, 9 i 12 września 2016r. uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami brali udział w wyjazdowych zajęciach integracyjnych. Zachęceni piękną pogodą zwiedzaliśmy Beskid Dukielski. Stałą bazę dla naszych spotkań stanowił zajazd "Chyrowianka”. Prowadzone przez Panią pedagog ćwiczenia pozwoliły na bliższe poznanie koleżanek i kolegów z którymi przez najbliższe trzy lata będziemy…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Szlachetna Paczka
  Wolontariusze do akcji SZLACHETNA PACZKA poszukiwani!!! Warunki, które musi spełnić wolontariusz: -chęć niesienia bezinteresownej pomocy -ukończone 18 lat Bliższe szczegóły u p. pedagog
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Wizyta w Marl
  Grupa 15 uczniów naszej szkoły pod opieką pani Anny Hadel oraz pani Agaty Chodorowicz-Bąk przebywała w malowniczym miasteczku Marl, położonym w zachodniej części Niemiec. Marl to jedno z młodszych miast partnerskich Krosna. Była to trzecia wymiana organizowana przez II Liceum Ogólnokształcące oraz Albert Schweitzer Geschwister Scholl Gymnasium. Podczas ośmiodniowego pobytu w Marl nasi…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Lekcja historii
  W czwartek, tj. 29 września 2016r . uczniowie z klasy II c LO podziwiali wystawę, zaprezentowaną przez IPN Oddział w Rzeszowie, której tematem był „Podkarpacki wrzesień 1939”. Została ona poświęcona początkowi II wojny światowej na terenie południowo – wschodniej Polski. Przedstawia przebieg działań wojennych na Podkarpaciu, a znajdujące się tam zdjęcia to reprodukcje,…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • 1 września – inauguracja nowego roku szkolnego (2016/2017)
  Uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego rozpoczęła się Mszą św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II – wzięli w niej udział wszyscy uczęszczający do Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Krośnie. Uczniowie klas drugich i trzecich II Liceum Ogólnokształcącego spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych. Natomiast pierwszoklasiści zgromadzeni przed budynkiem Szkoły złożyli ślubowanie…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Rekrutacja do klas I
  Tradycyjnie publikujemy wyniki rekrutacji do klas I - stan na dzień 15 września. Ostatecznie w klasach I uczy się 196 uczniów, z czego 81% zgodnie ze swoją pierwszą preferencją. Prawie 85% uczniów ukończyło gimnazjum z wyróżnieniem. Średni wynik punktowy naszego ucznia wynosi 147 pkt., a średni wynik egzaminu gimnazjalnego - 76 pkt. najwięcej…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Zebrania rodziców
  W dniu 12 września ( poniedziałek ) odbędą się spotkania rodziców klas II i III z wychowawcami. godz. 16.30 - spotkanie rodziców klas III z dyrektorem Szkoły na korytarzu na parterze w sprawie egzaminu maturalnego, następnie ok. 17.00 zebrania z wychowawcami, godz. 17.15 - spotkania rodziców klas II bezpośrednio w salach lekcyjnych z…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Informacja o warunkach ubezpieczenia
  Wymogi prawa nakazują publikację informacji o warunkach ubezpieczenia w serwisach Internetowych placówki edukacyjnej. Szczegóły oferty przygotowanej dla MZS Nr 4 Ogólne warunki ubezpieczenia Formularz zgłaszania roszczeń
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Zebrania z rodzicami
  W dniu 5 września ( poniedziałek ) o godz. 17.00 na korytarzu na parterze odbędzie się spotkanie dla rodziców klas I z dyrekcją szkoły. Po spotkaniu ogólnym odbędą się zebrania z wychowawcami klas. Wywiadówka dla klas II i III zaplanowana jest w dniu 12 września ( poniedziałek ) o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Nowy plan zajęć!
  Pod tym adresem znajdziecie nowy podział godzin ważny od września 2016r.
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
Zobacz wszystkie newsy

Aktualności

Uwaga stypendia !

Nowy rok szkolny, nowe rozdanie pomocy. Podajemy adresy internetowe miejsc gdzie można zaleźć odpowiednie informacje. Portal   www. krosno.pl Stypendia motywacyjne dla krośnieńskich uczniów - nowe zasady Nabór wniosków o stypendia szkolne na rok szkolny 2016/2017 Rządowy program...

Czytaj więcej

Uwaga kandydaci do II LO

Przyjmowanie świadectw ukończenia klasy III gimnazjum, zaświadczeń o wyniku egzaminu gimnazjalnego oraz innych dokumentów związanych z rekrutacją odbywać się będzie w dniach: 24.06 (piątek) - 9.00 - 15.00 27.06 (poniedziałek) - 8.00 - 15.00 28.06 (wtorek) - 8.00 - 15.00...

Czytaj więcej