Dlaczego warto wybrać naszą Szkołę?

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę? Czyli krótka informacja o II LO i ofercie na rok szkolny 2017/18 dla uczniów klas III gimnazjum i ich rodziców.
II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja
w Krośnie istnieje od 1 września 1988 roku...

Nasza szkoła w projekcie Erasmus+

Nasza szkoła od lat bierze udział w projektach międzynarodowych organizowanych w ramach Unii Europejskiej.
Aktualnie realizujemy projekt pod nazwą:
'Zawody XX i XXI wieku - czy więcej je dzieli, czy łączy'...

Szkolna Grupa Teatralna

Teatr Vacuum powstał w 2003 roku jako propozycja dla uczniów i uczennic, chcących połączyć formy dramatyczne z pogłębianiem znajomości języków obcych. Uczniowie wszystko przygotowują sami – piszą i tłumaczą teksty, układają scenariusze, szyją kostiumy....
Zapraszamy do odwiedzenia strony teatru!

Wydarzenia

Zobacz wszystkie newsy

Aktualności

 • Zakończenie nauki w klasach III

  23.04 (poniedziałek), godz. 14.30 - konferencja klasyfikacyjna 26. 04 (czwartek), godz. 8.30 - Msza Św. w Sanktuarium Św. Jana Pawła II 27.04 (piątek), godz. 12.00 - uroczystość pożegnania absolwentów klas III w RCKP w Krośnie 4.05 (piątek), godz.8.30 - rozpoczęcie egzaminów maturalnych - język polski  

  Czytaj więcej
 • Targi Edukacyjne

  W Hali Sportowo – Widowiskowej przy ul. Bursaki, odbędą się Krośnieńskie Targi Edukacyjne. W poniedziałek 26 marca 2018 r. swoją ofertę zaprezentuje 21 szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i okolic. Tradycyjnie targi odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krosna. Targi będą dostępne dla zwiedzających w godzinach od 8.30 - 16.00. Zapraszamy gimnazjalistów do odwiedzenia stoiska naszej Szkoły.

  Czytaj więcej
 • Spotkania z rodzicami

  W dniu 21 marca (środa) o godz. 17.00 odbędą się wywiadówki z rodzicami klas III na miesiąc przed konferencją klasyfikacyjną. Spotkania wychowawców klas I i II z rodzicami oraz dyżur nauczycieli nie będących wychowawcami w godz. 17.00-18.00. Szczegółowy przydział sal na tablicy informacyjnej na parterze.

  Czytaj więcej
 • Jubileuszowy konkurs

  21 marca o godz. 9.00 w naszej szkole odbędzie się V już finał 2 konkursów językowych organizowanych przez II LO pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna: Międzyszkolny Konkurs Języka Francuskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (sala nr 16) oraz Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego im. Braci Grimm dla uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych (na stołówce szkolnej). Uroczyste zakończenie konkursu i wręczanie nagród dla Czytaj dalej

  Czytaj więcej
 • Wizyta Arcybiskupa Adama Szala w II LO

  16 marca o godz. 11.00 odbędzie się na dużej  sali gimnastycznej  Akademia z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w której uczestniczyć będzie Arcybiskup metropolita przemyski Adam Szal. Harmonogram zajęć w tym dniu ulegnie zmianie.

  Czytaj więcej
 • Rekolekcje Wielkopostne

  Rekolekcje Wielkopostne w II LO odbędą się w dniach 26-28.02.2018r. W tych dniach odbędą się lekcje 0-3 zgodnie z podziałem godzin. Po lekcji 3 uczniowie pod opieką nauczycieli przechodzą do Sanktuarium Św. Jana Pawła II na godz. 11.00. Planowane zakończenie Rekolekcji ok. godz. 12.30.  

  Czytaj więcej