Dlaczego warto wybrać naszą Szkołę?

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę? Czyli krótka informacja o II LO i ofercie na rok szkolny 2016/17 dla uczniów klas III gimnazjum i ich rodziców.
II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja
w Krośnie istnieje od 1 września 1988 roku...

Nasza szkoła w projekcie Erasmus+

Nasza szkoła od lat bierze udział w projektach międzynarodowych organizowanych w ramach Unii Europejskiej.
Aktualnie realizujemy projekt pod nazwą:
'Zawody XX i XXI wieku - czy więcej je dzieli, czy łączy'...

Szkolna Grupa Teatralna

Teatr Vacuum powstał w 2003 roku jako propozycja dla uczniów i uczennic, chcących połączyć formy dramatyczne z pogłębianiem znajomości języków obcych. Uczniowie wszystko przygotowują sami – piszą i tłumaczą teksty, układają scenariusze, szyją kostiumy....
Zapraszamy do odwiedzenia strony teatru!

Wydarzenia

 • Studniówka 2017
  W sobotni wieczór 14 stycznia w hali sportowej przy ul. Bursaki odbył się Bal Studniówkowy II LO, który rozpoczął się tradycyjnym polonezem. Były także życzenia, krótki program artystyczny, przecięcie wstęgi i .. zabawa do białego rana.
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Nasi mistrzowie słowa przypomnieli o sobie… tym razem w Krośnieńskim Konkursie Literackim
  20 grudnia 2016r. ogłoszono wyniki XVII edycji Krośnieńskiego Konkursu Literackiego organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich we współpracy z Krośnieńską Biblioteką Publiczną oraz Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krosna i Starosty Powiatu Krośnieńskiego. Do rywalizacji stanęło 85 uczestników, jury oceniło 127 prac. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego.…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Nasi humaniści w eliminacjach okręgowych OLiJP
  Komitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego  w Rzeszowie ogłosił listę uczniów zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych XLVII OLiJP ze szkół województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2016/2017. Znalazło się wśród nich troje uczniów naszej Szkoły: Eryka Głód i Magdalena Prajzner z klasy Ic (opiekun – p. Lucyna Klein) oraz Paweł Kusiak – kl. IIIc…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Świąteczne spotkanie w klasowej rodzinie, czyli… o Wigilii… w Id
  Tak to już kolejny raz Bóg się rodzi! Złożymy sobie piękne życzenia składające się z dwóch przeciwstawnych sobie "nawzajem" i znowu ich piękno sprawi, że z kącików oczu popłyną nam szczere łzy wzruszenia, a te z kolei pobudzą kolejne oczy do wspólnego, rzewnego płakania. Bo przecież, czyż niepiękna będzie to chwila? Jej wzniosłość…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Niecodzienna debata w II LO
  7 lutego o godz. 10.00 w naszej szkole odbędzie się debata, w której wezmą udział prof. Jerzy Vetulani ( znakomity psychofarmakolog, neurobiolog, biochemik, profesor nauk przyrodniczych, członek Polskiej Akademii Nauk, Polskiej Akademii Umiejętności i Towarzystwa Naukowego Warszawskiego ) oraz ks. dr Grzegorz Strzelczyk ( duchowny katolicki, autor licznych książek, wieloletni prodziekan Wydziału Teologicznego…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Ranking szkół
  10 stycznia został opublikowany przez "Perspektywy" ranking liceów ogólnokształcących ( biorący pod uwagę wyniki matury oraz osiągnięcia uczniów). Nasza szkoła drugi raz z rzędu ( a po raz trzeci w swojej historii) znalazła się wśród 500 najlepszych szkół w Polsce. Tym razem zajęliśmy 321 miejsce (16 w województwie podkarpackim). Duże gratulacje dla ubiegłorocznych…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Tajemnica Bożego Narodzenia. Jasełka w II LO
  22.12.2016 r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno-muzyczny ukazujący tajemnicę Bożego Narodzenia. Na program artystyczny złożyły się indywidualne występy solistek (Anna Paradysz z klasy II d zaśpiewała piosenkę „Mój ląd” a Anna Józefowicz z klasy I f „Nie płacz Jezu, nie płacz”), recytacje wierszy ks. Twardowskiego, Lieberta, Staffa i Balińskiego oraz chóralne prezentacje…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Dziewczyny grały w piłkę
  13 grudnia w naszej Szkole odbył się Mikołajkowy Turniej piłki nożnej dziewcząt z udziałem 6 zespołów: I b, I c, III b, I f, II-III a, II c. Dziewczyny rywalizowały najpierw w grupach. Awans do półfinałów wywalczyły drużyny I c, I f, II-III a, III b. Ostatecznie w meczu o III miejsce reprezentacja klasy I f…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Dziennikarz „Tygodnika Powszechnego” w II LO
  W środę 7 grudnia 2016 roku mieliśmy przyjemność spotkać się z jednym z dziennikarzy Tygodnika Powszechnego - Błażejem Strzelczykiem. W warsztatach uczestniczyło ponad 20 uczniów z klas humanistycznych i dziennikarskich. Pan Błażej Strzelczyk to, jak sam o sobie mówi, „wieczny student” - rozpoczął siódmy rok filozofii (po drodze z teologią i polonistyką). Jest…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Dziennikarze trzymają poziom
  16.12.2016 r. w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania odbył się okręgowy etap III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach. Duży sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły. Z grona 65 uczniów do etapu centralnego (odbędzie się w Warszawie 17-18 marca 2017) awansowało 10 młodych dziennikarzy, w tym Milena Mnich z klasy I d i Karolina…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Podziękowania
  Organizatorzy akcji SZLACHETNA PACZKA w II LO pragną podziękować wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy w różnorodny sposób pomogli zgromadzić produkty potrzebne dla wybranej przez nas rodziny. Wolontariusze, którzy brali udział w osobistym dostarczeniu rodzinie tej PACZKI-niespodzianki spotkali się z ogromną radością i wdzięcznością. A to oficjalna informacja jaka dotarła do…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Dziękujemy wolontariuszom z II LO !
  Podsumowując mijający rok składamy podziękowania dla wszystkich członków Szkolnego Klubu Wolontariusza prowadzonego przez pana Zbigniewa Suchodolskiego. Ich praca to nie tylko wolontariat akcyjny ( kwesty, zbiórki na rzecz Towarzystwa Brata Alberta, "Szlachetna paczka" itp.) ale także stała pomoc dla chorych i starszych ludzi w krośnieńskim Hospicjum i w szpitalu. Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
Zobacz wszystkie newsy

Aktualności

 • Wyniki olimpiady

  11 stycznia odbył się w II LO szkolny etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w którym uczestniczyło ponad 40 uczniów. Do etapu okręgowego, który odbędzie się w Rzeszowie zakwalifikowała się najlepsza trójka. W eliminacjach szkolnych zwyciężyła Aleksandra Borek ( III e ), drugie miejsce zajął Kamil Kalisz ( III e ), a trzecie Patrycja Jurczak z kl. II f.

  Czytaj więcej
 • Zgłoszenia do konkursu języka niemieckiego !

  Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Języka Niemieckiego im. Braci Grimm w dniu 15.02.2017 (etap szkolny). Informacje można znaleźć na stronie szkoły: http://www.2lokrosno.strefa.pl/konkursy/ Zgłoszenia przyjmuje Pani mgr Anna Przybyłowicz

  Czytaj więcej
 • Co nas czeka w styczniu

  1.01 Nowy Rok - wszystkiego najlepszego dla całej społeczności "Dwójki" !!! 2.01 - powrót do szkoły 6.01 - Święto Trzech Króli - dzień wolny od zajęć 9.01 - konferencja klasyfikacyjna 13.01 - zebrania z rodzicami podsumowujące I semestr 14.01 - Studniówka 16.01 - początek ferii zimowych !

  Czytaj więcej
 • Blaga 2016

  W dniach 14-15 grudnia w RCKP o godz. 17.00 nasi uczniowie z grupy "Vacuum" zaprezentują się podczas XXII Przeglądu Młodzieżowych Wieczorów Rozrywkowych. Zapraszamy wszystkich miłośników "Blagi"do oglądania i wspierania naszych artystów.

  Czytaj więcej
 • Mikołajkowe Karaoke

  W piątek 9 grudnia jak co roku w "Dwójce" odbędzie się z okazji "Mikołajek" szkolne karaoke, w którym  rywalizować będą uczniowie klas I i II. Serdecznie zapraszamy ! Impreza odbędzie się na lekcji czwartej i piątej. Organizatorem karaoke jest Samorząd Uczniowski.

  Czytaj więcej
 • Spotkanie z Błażejem Strzelczykiem

  7 grudnia będziemy gościć w naszej szkole Pana Błażeja Strzelczyka, redaktora "Tygodnika Powszechnego", nominowanego do nagrody Grand Press 2015 w kategorii wywiad oraz do Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej. Organizatorem warsztatów dla uczniów zainteresowanych dziennikarstwem, które odbędzie się w godz. 8.45 - 12.10, jest Pan Arkadiusz Prajsnar.

  Czytaj więcej
 • Podkarpacki Konkurs Chemiczny

  Opublikowane zostały wyniki I etapu IX edycji Konkursu. Do II etapu awansowali podopieczni dr Agaty Chodorowicz-Bąk: Kamil Kalisz i Dominika Woźniak z kl. III e. Gratulujemy !

  Czytaj więcej