Dlaczego warto wybrać naszą Szkołę?

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę? Czyli krótka informacja o II LO i ofercie na rok szkolny 2017/18 dla uczniów klas III gimnazjum i ich rodziców.
II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja
w Krośnie istnieje od 1 września 1988 roku...

Nasza szkoła w projekcie Erasmus+

Nasza szkoła od lat bierze udział w projektach międzynarodowych organizowanych w ramach Unii Europejskiej.
Aktualnie realizujemy projekt pod nazwą:
'Zawody XX i XXI wieku - czy więcej je dzieli, czy łączy'...

Szkolna Grupa Teatralna

Teatr Vacuum powstał w 2003 roku jako propozycja dla uczniów i uczennic, chcących połączyć formy dramatyczne z pogłębianiem znajomości języków obcych. Uczniowie wszystko przygotowują sami – piszą i tłumaczą teksty, układają scenariusze, szyją kostiumy....
Zapraszamy do odwiedzenia strony teatru!

Wydarzenia

 • Teatr “Vacuum” w Rzeszowie
  12 marca 2017 roku odbył się wyjazd Grupy Ekspresji Tanecznej Teartu "Vacuum" na warsztaty prowadzone przez Panią Monikę Adamiec do Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie. W skład wchodzą Barut Małgorzata ( IIF ), Bułdak Jolanta ( IE ), Dróżdż Zuzanna ( IIF ), Gerlach Gabriela ( IE ), Jurczyk Weronika ( IE ),…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • IV Wojewódzki Konkurs z Języka Niemieckiego
  W dniu 15.03.2017 w MZS Nr 4 w Krośnie odbył się IV Wojewódzki Konkurs z Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów adresowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs odbywał się na dwóch poziomach: poziom pierwszy – gimnazja, poziom drugi – szkoły ponadgimnazjalne (oddzielnie klasy pierwsze, oddzielnie klasy drugie i trzecie). Celami…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Podkarpacki Konkurs Matematyczny
  Krzysztof Kandefer z kl. I a i Kamil Wajda z kl. II a - podopieczni mgr Beaty Czuby zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego Podkarpackiego Konkursu Matematycznego, który odbędzie się 22 kwietnia w Rzeszowie. Nasi matematycy pomyślnie przeszli przez etap powiatowy, a następnie zawody rejonowe, które odbyły się 11 marca.
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • IV Krośnieński Turniej Jednego Wiersza
  Po raz czwarty uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i powiatu krośnieńskiego zaprezentowali swoje wiersze podczas finału IV Krośnieńskiego Turnieju Jednego Wiersza. Turniej tradycyjnie odbył się w Światowym Dniu Poezji - 21 marca - w Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Na konkurs wpłynęło 60 wierszy, a do finału jury zakwalifikowało po 18 tekstów w…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Olimpijski sukces dziennikarzy !
  W dniach 17 - 18. 03. 2017 r. odbył się w Warszawie etap centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach. To już trzecia edycja konkursu, podczas którego młodzi pasjonaci dziennikarstwa walczą o prestiż, uznanie, a przede wszystkim indeksy na wymarzony kierunek. Po ubiegłorocznym sukcesie Wiktora Kazaneckiego i tym razem uczniowie naszego liceum nie zawiedli.…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Zawody pożarnicze
  W czwartek (9.03) w remizie OSP Krosno-Turaszówka odbył się etap miejski Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2017. Uczniowie z Krosna w pierwszej kolejności dostali do rozwiązania test, który składał się z 30 pytań z zakresu pożarnictwa. Po ocenie testów pisemnych do finałowego etapu, czyli odpowiedzi ustnej przeszło 11 uczniów ze wszystkich kategorii szkół. Ostatecznie…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Kolejni finaliści etapu centralnego
  Dwoje uczniów naszej Szkoły zakwalifikowało się do finału centralnego konkursów. Marcin Marszał z kl. III f, podopieczny mgr Lucyny Klein będzie uczestniczyć w finale Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z ortografią na co dzień", który odbędzie się w Krakowie. Natomiast Faustyna Haznar z kl. II d (opiekun mgr Jadwiga Urbanek) zakwalifikowała się do etapu centralnego…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  W Rzeszowie odbyły się eliminacje okręgowe OLiJP. Naszą Szkołę reprezentowali Eryka Głód ( kl. I c ), Magdalena Prajznar ( I c ) i Paweł Kusiak ( III c ). Duży sukces odniósł podopieczny pani mgr Renaty Pernal - Paweł Kusiak, który zajął III m. i awansował do finału centralnego, który odbędzie się…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Adopcja Serca – aktualne informacje
  "Wszyscy jesteśmy tylko Jego narzędziami, zrobimy swoją część i przeminiemy” ~ Matka Teresa z Kalkuty. Te słowa stały się podstawą funkcjonowania Ruchu MAITRI, który koordynuje dzieło „Adopcji serca”. Nasze liceum przystąpiło do niego w 2010r. Przydzielono nam  dwóch chłopców z Demokratycznej Republiki Konga- Mutunziego i Jaksona.  Celem tego programu jest umożliwienie młodym ludziom…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Konkurs języka niemieckiego – etap szkolny rozstrzygnięty !
  W dniu 15.02.2017 odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów. Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych a odbywa się na dwóch poziomach: poziom pierwszy – gimnazja, poziom drugi - licea (oddzielnie klasy pierwsze, oddzielnie klasy drugie i trzecie). Celami głównymi konkursu jest doskonalenie znajomości…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Edu Salon w Rzeszowie
     W dniu 7 lutego 2017t grupa uczniów z klas IIa, IIb, IId, IIIe wraz z opiekunami uczestniczyła w XII Targach Edukacyjnych Edu Salon w Rzeszowie . Podczas zwiedzania stoisk poszczególnych uczelni uczniowie mieli możliwość zapoznania z ofertą kierunków studiów Uczelni Wyższych, porozmawiania ze studentami, obejrzenia ciekawych pokazów, a także otrzymania nieodpłatnych ulotek i informatorów. Dodatkowo…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Nasi uczniowie
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
Zobacz wszystkie newsy

Aktualności

 • Spotkania z rodzicami.

  W dniu 2o marca (poniedziałek) o godz. 17.00 odbędą się wywiadówki w związku ze zbliżającym się zakończeniem nauki w klasach III. Zapraszamy wszystkich rodziców klas I-III na spotkania z wychowawcami.

  Czytaj więcej
 • Uwaga maturzyści !

  Na korytarzu na I piętrze na tablicy ogłoszeń zamieszczono harmonogram ustnej matury z języka polskiego i języka obcego. Bardzo proszę o zapoznanie się z harmonogramem i zgłoszenie w sekretariacie Szkoły ewentualnych nieprawidłowości.

  Czytaj więcej
 • Konkursy językowe

  15 marca  odbędzie się finał wojewódzki konkursów: języka niemieckiego i języka francuskiego, których organizatorem jest nasza Szkoła. Konkursy odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krosna, a główną nagrodą są kursy językowe ufundowane przez SUCCESS School of English w Krośnie.

  Czytaj więcej
 • Zaproszenie na wystawę

  W hallu w segmencie SP 15 można obejrzeć bardzo ciekawą wystawę z podróży po Rosji i Ukrainie pana Tomasza Świątka - znanego krośnieńskiego globtrotera, który na swoim 30-letnim (!) rowerze objechał prawie cały świat. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy !

  Czytaj więcej
 • Rekolekcje Wielkopostne

  Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w II LO dniach 20-22 marca. Szczegółowy harmonogram zostanie podany później. Rekolekcje w SP 15 zaplanowano na 20-21 marca, natomiast w Gimnazjum nr 4: 22-24 marca.

  Czytaj więcej
 • Olimpiada “Myśli Jana Pawła II”

  12 stycznia odbył się etap szkolny IX Ogólnopolskiej  Olimpiady "Myśli Jana Pawła II", w którym uczestniczyło 12 uczniów. Awans do  etapu wojewódzkiego uzyskały: Gabriela Królicka  (klasa II f), Magdalena Jasłowska (II b) i Aleksandra Kurek (I d).

  Czytaj więcej
 • Budowa sali gimnastycznej

  W związku z rozpoczęciem budowy sali gimnastycznej ( planowany termin zakończenia robót - I połowa roku 2018 ) po feriach zostanie zamknięty parking szkolny. Dojście do szkoły od strony parkingu przy liceum również nie będzie możliwe. Prosimy o zachowanie uwagi i ostrożności oraz korzystanie z pozostałych wejść do Szkoły.

  Czytaj więcej