Dlaczego warto wybrać naszą Szkołę?

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę? Czyli krótka informacja o II LO i ofercie na rok szkolny 2017/18 dla uczniów klas III gimnazjum i ich rodziców.
II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja
w Krośnie istnieje od 1 września 1988 roku...

Nasza szkoła w projekcie Erasmus+

Nasza szkoła od lat bierze udział w projektach międzynarodowych organizowanych w ramach Unii Europejskiej.
Aktualnie realizujemy projekt pod nazwą:
'Zawody XX i XXI wieku - czy więcej je dzieli, czy łączy'...

Szkolna Grupa Teatralna

Teatr Vacuum powstał w 2003 roku jako propozycja dla uczniów i uczennic, chcących połączyć formy dramatyczne z pogłębianiem znajomości języków obcych. Uczniowie wszystko przygotowują sami – piszą i tłumaczą teksty, układają scenariusze, szyją kostiumy....
Zapraszamy do odwiedzenia strony teatru!

Wydarzenia

 • Nagrody Prezydenta
  21 czerwca w sali ArtKina odbyło się uroczyste spotkanie Prezydenta Miasta Krosna z uczniami, którzy w roku szk. 2016/17 godnie reprezentowali miasto na olimpiadach, konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych i konkursach artystycznych. Wśród nagrodzonych znalazło się 5 uczniów II LO: Paweł Kusiak - III c, Aleksandra Borek - III e, Karolina Guśpiel -…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Poznaliśmy wyniki matur
  30 czerwca CKE opublikowała wyniki egzaminu maturalnego. W naszej Szkole do matury przystąpili wszyscy uczniowie (łącznie w 6 klasach - 194), wyniki, które uzyskali są bardzo dobre. Zdawalność wyniosła 99,5% ( w kraju tylko 78,5%), a wyniki z przedmiotów obowiązkowych znacznie przewyższają średnią krajową: język polski - 63% ( w kraju - 56%),…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Uwaga kandydaci do II LO
  Przyjmowanie oryginalnych dokumentów: świadectw ukończenia klasy III gimnazjum, oraz zaświadczeń o wyniku egzaminu gimnazjalnego uczniów zakwalifikowanych do II LO odbywać się będzie w dniach 30.06 - 5.07 (w dni robocze) w godz. 10.00 - 15.00 (piątek) i od 9.00 do 15.00 (pon.-środa) Wstępne wyniki rekrutacji można sprawdzić w systemie Nabór 2017. Oficjalna lista…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Zmarła Maria Rachfał
  Z przykrością informujemy, iż po długiej chorobie zmarła wieloletnia nauczycielka wychowania fizycznego w  II LO w Krośnie Pani Maria Rachfał. Cała społeczność szkolna, grono pedagogiczne, pracownicy, uczniowie i absolwenci łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną. Żegnamy Ją i dziękujemy za to, że przez wiele lat tworzyła historię II LO w Krośnie,…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Sportowe remanenty
  19 czerwca odbył się I halowy turniej piłki nożnej dziewcząt o Puchar Dyrektora ZSP Nr 2 w Krośnie. Nasza drużyna zajęła bardzo dobre II miejsce (skład drużyny: Bogumiła Borek, Urszula Burchała, Anna Cichoń, Gabriela Habrat - z kl. I f, Julia Kobiałka - I b, Mariola Głód, Adrianna Syrek - II b). 22…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Wyniki klasyfikacji 2016/2017
  19 czerwca poznaliśmy ostateczne wyniki klasyfikacji w II LO. Sklasyfikowano 577 uczniów. Średni wynik Szkoły - 4,34 (lepszy o 0,06 w stosunku do roku ubiegłego), 167 uczniów uzyskało świadectwo z "paskiem", 245 uczniów ukończyło szkołę z zachowaniem wzorowym. Klasy, które uzyskały najwyższą średnią ocen w szkole to I f - 4,62, II a…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Wieczór przyjaźni polsko-niemieckiej
  14 czerwca zakończyła się wizyta delegacji niemieckiej ze szkoły partnerskiej z Marl. Ostatnim akordem było wieczorne spotkanie w szkole gdzie młodzież prezentowała efekty swoich prac, nie obyło się bez wspólnej "belgijki" i poczęstunku przygotowanego przez polskich uczniów i ich rodziców. Dla naszych gości wystąpił też teatr obcojęzyczny "Vacuum". Dziękujemy uczniom i ich rodzicom,…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Nagrody poetyckie- sukcesów Pawła ciąg dalszy…
  Paweł Kusiak przyzwyczaił nas do kolejnych sukcesów. Tym razem zatriumfował jako poeta w kilku konkursach ogólnopolskich: - zdobył Nagrodę TETIS za najbardziej nowatorski zestaw wierszy w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o Nagrodę im. K.K.Baczyńskiego - zajął III miejsce w XXV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marka Hłaski  - został laureatem XXII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • XLVII Olimpiada Literatury Języka Polskiego- uroczysta gala finałowa
    3 czerwca 2017 r. Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego przy Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk uroczyście zakończył XLVII edycję olimpiady. W Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie odbyło się spotkanie laureatów i ich opiekunów. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły- Paweł Kusiak wraz z opiekunką p. Renatą Pernal.…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Uwaga stypendia !
  1. Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie w dniu 6 czerwca 2017 r. podjął Uchwałę w sprawie ogłoszenia naboru wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach projektu Wsparcie stypendialne uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie ogólne – rok szkolny 2017/2018. Zgodnie z przedmiotową uchwałą nabory wniosków o przyznanie…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Rekrutacja 2017
  Harmonogram pracy Komisji Rekrutacyjnej: 23.06 (piątek) - 9.00 - 15.00 26.06 (poniedziałek) - 8.00 - 15.00 27.06 (wtorek) - 8.00 - 15.00 Kandydaci, dla których II LO jest szkołą pierwszego wyboru powinni uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej o świadectwo ukończenia gimnazjum oraz o zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego – należy przedłożyć…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Znakomity wynik Magdy
  12 czerwca w Sokółce odbył się finał centralny Olimpiady "Myśli Jana Pawła II". Świetnie zaprezentowała się podopieczna ks. mgr Piotra Pernala - Magdalena Jasłowska z kl. II b , która zajęła IX miejsce. Duże gratulacje !
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
Zobacz wszystkie newsy

Aktualności

 • Rekrutacja uzupełniająca do klasy dziennikarsko-językowej

  W związku z brakiem potwierdzenia do  5 lipca 2017 r. chęci podjęcia nauki w naszej szkole  przez część kandydatów zakwalifikowanych   30 czerwca 2017 r. II LO w Krośnie ogłasza nabór na 1 wolne miejsce w klasie dziennikarsko-językowej.   REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA W SZKOŁACH DYSPONUJĄCYCH WOLNYMI MIEJSCAMI (bez narzędzi informatycznych, na zasadach takich jak w I terminie) 1)   1 – 4 Czytaj dalej

  Czytaj więcej
 • Odbiór świadectw maturalnych

  30 czerwca (piątek) w godz. 8.30-12.00 zapraszamy absolwentów do szkoły po odbiór świadectw maturalnych.  Świadectwa będą wydawane w salach na I i II piętrze. Po tym terminie świadectwa będzie można odebrać bezpośrednio w sekretariacie II LO sala nr 20: kl. III a, kl. III b ( zgodnie z alfabetem bez ostatnich 3 osób ) sala nr 22: kl. III c, Czytaj dalej

  Czytaj więcej