Dlaczego warto wybrać naszą Szkołę?

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę? Czyli krótka informacja o II LO i ofercie na rok szkolny 2017/18 dla uczniów klas III gimnazjum i ich rodziców.
II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja
w Krośnie istnieje od 1 września 1988 roku...

Nasza szkoła w projekcie Erasmus+

Nasza szkoła od lat bierze udział w projektach międzynarodowych organizowanych w ramach Unii Europejskiej.
Aktualnie realizujemy projekt pod nazwą:
'Zawody XX i XXI wieku - czy więcej je dzieli, czy łączy'...

Szkolna Grupa Teatralna

Teatr Vacuum powstał w 2003 roku jako propozycja dla uczniów i uczennic, chcących połączyć formy dramatyczne z pogłębianiem znajomości języków obcych. Uczniowie wszystko przygotowują sami – piszą i tłumaczą teksty, układają scenariusze, szyją kostiumy....
Zapraszamy do odwiedzenia strony teatru!

Wydarzenia

 • Wizyta uczniów naszej szkoły w szkole partnerskiej w Marl (Niemcy)
  15 uczennic i uczniów naszej szkoły wyjeżdża w dn. 10-17.10.2017 na wymianę do zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły Albert – Schweitzer – Geschwister – Scholl – Gymnasium Marl. Jest to już czwarta wizyta grupy polskiej i jest ona kolejny raz dofinansowana przez stowarzyszenie Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży ( www.pnwm.org.). Nasi uczniowie lecą samolotem z Krakowa do…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Rekrutacja do klas I
  Rekrutacja 2017 - podsumowanieTradycyjnie publikujemy wyniki rekrutacji do klas I - stan na dzień 18 września. Ostatecznie w klasach I uczy się 187 uczniów, z czego aż 94% zgodnie ze swoją pierwszą preferencją. Ponad 75% uczniów ukończyło gimnazjum z wyróżnieniem. Średni wynik punktowy naszego ucznia wynosi 152 pkt., a średni wynik egzaminu gimnazjalnego…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • 18 września -spotkanie z absolwentami klas III
  18 września (poniedziałek) o godz. 16.00 na korytarzu na parterze odbędzie się spotkanie absolwentów ubiegłorocznych  klas III z dyrekcją i wychowawcami. Serdecznie zapraszamy !
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Nowy rok szkolny rozpoczęty
  4 września uczniowie II LO zainaugurowali nowy rok szkolny. W klasach I naukę rozpoczęło 188 uczniów, których powitała Pani Dyrektor Edyta Janusz i wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kamil Wajda. Podczas uroczystości zgodnie z tradycją i ceremoniałem szkolnym uczniowie klas I złożyli ślubowanie. Pierwszoklasistom życzymy powodzenia i samych sukcesów w II LO !
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Zebrania rodziców
  6 września (środa) o godz. 17.00 na korytarzu na parterze odbędzie się spotkanie rodziców klas I z dyrekcją szkoły. W drugiej części ok. godz. 18.00 rodzice spotkają się w klasach z wychowawcami. Zebrania dla rodziców klas II i III odbędą się 11 września (poniedziałek): 16.30 - klasy III - spotkanie z dyrektorem szkoły,…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Dofinansowanie do biletów miesięcznych w roku szk. 2017/18
  Uczniowie dojeżdżający, którzy rozpoczną naukę w roku szkolnym 2017/2018 w klasach pierwszych krośnieńskich szkół ponadgimnazjalnych mogą liczyć na pokrycie 50 % kosztów dojazdu do szkoły. Wprowadzony 31.03.2017 roku nowy Miejski Program Wyrównywania Szans Edukacyjnych daje taką możliwość także uczniom klas drugich i trzecich. Kto może być objęty refundacją W roku szkolnym 2017/2018 refundacją…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Motywacyjny Program Stypendialny Miasta Krosna na rok szkolny 2017/2018
  Informujemy, że w roku szkolnym 2017/2018 będą obowiązywać te same warunki i kryteria ubiegania się o stypendia motywacyjne: „Semper in altum”, „Krośnieński Omnibus” , co w roku ubiegłym, określone w uchwale Nr XXV/488/2016 Rady Miasta Krosna z dnia 31 marca 2016 r. Wnioski wraz z kompletem załączników należy składać w sekretariacie II LO,…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Nabór uzupełniający wniosków o przyznanie stypendium
  Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie w dniu 8 sierpnia 2017 r. podjął Uchwałę Nr 328/7049/17 zmieniającą uchwałę w sprawie ogłoszenia naboru wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach projektów Wsparcie stypendialne uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie ogólne – rok szkolny 2017/2018. Szczegółowe informacje na temat terminów…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Dłuższe wakacje
  Nietypowo, bo dopiero 4 września (poniedziałek) rozpocznie się nowy rok szkolny. O godz. 8.00 w Sanktuarium Św. Jana Pawła II odbędzie się uroczysta Msza Św. dla wszystkich uczniów MZS Nr 4. Klasy I spotykają się bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 9.15 przed budynkiem II LO. Po wspólnej inauguracji ok. 10.15 - spotkanie…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Nagrody Prezydenta
  21 czerwca w sali ArtKina odbyło się uroczyste spotkanie Prezydenta Miasta Krosna z uczniami, którzy w roku szk. 2016/17 godnie reprezentowali miasto na olimpiadach, konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych i konkursach artystycznych. Wśród nagrodzonych znalazło się 5 uczniów II LO: Paweł Kusiak - III c, Aleksandra Borek - III e, Karolina Guśpiel -…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Poznaliśmy wyniki matur
  30 czerwca CKE opublikowała wyniki egzaminu maturalnego. W naszej Szkole do matury przystąpili wszyscy uczniowie (łącznie w 6 klasach - 194), wyniki, które uzyskali są bardzo dobre. Zdawalność wyniosła 99,5% ( w kraju tylko 78,5%), a wyniki z przedmiotów obowiązkowych znacznie przewyższają średnią krajową: język polski - 63% ( w kraju - 56%),…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
 • Uwaga kandydaci do II LO
  Przyjmowanie oryginalnych dokumentów: świadectw ukończenia klasy III gimnazjum, oraz zaświadczeń o wyniku egzaminu gimnazjalnego uczniów zakwalifikowanych do II LO odbywać się będzie w dniach 30.06 - 5.07 (w dni robocze) w godz. 10.00 - 15.00 (piątek) i od 9.00 do 15.00 (pon.-środa) Wstępne wyniki rekrutacji można sprawdzić w systemie Nabór 2017. Oficjalna lista…
  0Brak komentarzyOdnośnik bezpośredni
Zobacz wszystkie newsy

Aktualności

 • Stypendia motywacyjne Prezydenta Miasta Krosna

  11 września (poniedziałek) mija termin składania wniosków o stypendia "Semper in altum" i "Krośnieński omnibus". Wnioskodawców prosimy o staranne wypełnianie wniosków, dołączenie niezbędnych załączników i złożenie w sekretariacie II LO.

  Czytaj więcej
 • Rozbudowa Szkoły

  Trwają intensywne prace budowlane związane z budową nowej sali gimnastycznej i 4 nowych sal lekcyjnych. Prosimy wszystkich uczniów o zachowanie szczególnej ostrożności  i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, w szczególności przestrzeganie zakazu wstępu na teren budowy. Przewidywany termin zakończenia prac budowlanych - marzec 2018 r.

  Czytaj więcej
 • Rekrutacja uzupełniająca do klasy dziennikarsko-językowej

  W związku z brakiem potwierdzenia do  5 lipca 2017 r. chęci podjęcia nauki w naszej szkole  przez część kandydatów zakwalifikowanych   30 czerwca 2017 r. II LO w Krośnie ogłasza nabór na 1 wolne miejsce w klasie dziennikarsko-językowej.   REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA W SZKOŁACH DYSPONUJĄCYCH WOLNYMI MIEJSCAMI (bez narzędzi informatycznych, na zasadach takich jak w I terminie) 1)   1 – 4 Czytaj dalej

  Czytaj więcej
 • Odbiór świadectw maturalnych

  30 czerwca (piątek) w godz. 8.30-12.00 zapraszamy absolwentów do szkoły po odbiór świadectw maturalnych.  Świadectwa będą wydawane w salach na I i II piętrze. Po tym terminie świadectwa będzie można odebrać bezpośrednio w sekretariacie II LO sala nr 20: kl. III a, kl. III b ( zgodnie z alfabetem bez ostatnich 3 osób ) sala nr 22: kl. III c, Czytaj dalej

  Czytaj więcej