Podsumowanie konkursu

W dniu 04.04.2018 w MZS nr 4 w Krośnie odbyła się gala rozdania nagród w V Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów.
Szczególnie cieszy fakt, iż wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne, klasy II i III wśród laureatów znaleźli się:
Artur Turek - I miejsce opieka mgr Anna Przybyłowicz, Weronika Mazurek – III miejsce opieka mgr Anna Przybyłowicz, wyróżnienie Kataryna Melnyk - opieka Katarzyna Przybyłowicz-Ciszewska,
W kategorii szkoły ponadgimnazjalne, klasy I uczennica Karolina Pyzia zajęła miejsce I -opieka Katarzyna Przybyłowicz-Ciszewska.

Konkurs odbywał się na dwóch poziomach: poziom pierwszy – szkoły podstawowe i gimnazja, poziom drugi – szkoły ponadgimnazjalne (oddzielnie klasy pierwsze, oddzielnie klasy drugie i trzecie).
Celami głównym konkursu jest doskonalenie znajomości języka niemieckiego oraz motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego, w szczególności uczniów klas pierwszych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Główną nagrodą jest kurs językowy ufundowany przez Pana Roberta Tomasiewicza – Dyrektora SUCCESS SCHOOL OF ENGLISH w Krośnie. Patronat nad konkursem objęli również Prezydent Miasta Krosna oraz Ambasada Szwajcarii w Polsce. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, w tym słuchawki, klawiatury, pendrivy, książki oraz dyplomy ufundowane przez organizatorów i prywatnych sponsorów. Konkurs znajduje się na liście konkursów kuratoryjnych, więc laureaci powinni mieć zapis o wyniku na świadectwie i dodatkowe punkty przy przyjęciu do szkół.
Konkurs znajduje się na liście konkursów kuratoryjnych, więc laureaci będą mieć zapis o wyniku na świadectwie i dodatkowe punkty przy przyjęciu do szkół.

Nazwiska wyróżnionych uczniów:

SZKOŁY PODSTAWOWE / GIMNAZJALNE

Klasy VII

I miejsce
Kamila Jaworska

II miejsce
Agata Domańska
Paulina Guzik
Martyna Blaszyńska

III miejsce
Bartosz Gazda

Klasy II, III GIMNAZJUM

I miejsce
Marcin Matyasz

II miejsce
Michał Haduch

III miejsce
Sabina Skiba

Wyróżnienia:
Pola Rogoz
Marcel Bytnar

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
Klasy pierwsze
I miejsce
Arkadiusz Zawiła
Karolina Pyzia

II miejsce
Maria Mazur

III miejsce
Katarzyna Grzybowska
Julia Kucharska
Anatola Stabryła

Klasy drugie / trzecie:
I miejsce
Artur Turek

II miejsce
Martyna Rogoz

III miejsce
Weronika Mazurek
Jakub Mercik

Wyróżnienia:
Sandra Rymarz
Kateryna Melnyk

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna