test2

Dlaczego warto wybrać naszą Szkołę?

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę? Czyli krótka informacja o II LO i ofercie na rok szkolny 2016/17 dla uczniów klas III gimnazjum i ich rodziców.
II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja
w Krośnie istnieje od 1 września 1988 roku...

Nasza szkoła w projekcie Erasmus+

Nasza szkoła od lat bierze udział w projektach międzynarodowych organizowanych w ramach Unii Europejskiej.
Aktualnie realizujemy projekt pod nazwą:
'Zawody XX i XXI wieku - czy więcej je dzieli, czy łączy'...

Szkolna Grupa Teatralna

Teatr Vacuum powstał w 2003 roku jako propozycja dla uczniów i uczennic, chcących połączyć formy dramatyczne z pogłębianiem znajomości języków obcych. Uczniowie wszystko przygotowują sami – piszą i tłumaczą teksty, układają scenariusze, szyją kostiumy....
Zapraszamy do odwiedzenia strony teatru!

Aktualności

Spotkania z rodzicami

W dniu 21 marca (środa) o godz. 17.00 odbędą się wywiadówki z rodzicami klas III na miesiąc przed konferencją klasyfikacyjną. Spotkania wychowawców klas I i II z rodzicami oraz dyżur nauczycieli nie będących wychowawcami w godz. 17.00-18.00. Szczegółowy przydział sal na tablicy informacyjnej na parterze.

Czytaj więcej

Jubileuszowy konkurs

21 marca o godz. 9.00 w naszej szkole odbędzie się V już finał 2 konkursów językowych organizowanych przez II LO pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna: Międzyszkolny Konkurs Języka Francuskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (sala nr 16) oraz Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego im. Braci Grimm dla uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych (na stołówce szkolnej). Uroczyste zakończe...

Czytaj więcej

Wizyta Arcybiskupa Adama Szala w II LO

16 marca o godz. 11.00 odbędzie się na dużej  sali gimnastycznej  Akademia z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w której uczestniczyć będzie Arcybiskup metropolita przemyski Adam Szal. Harmonogram zajęć w tym dniu ulegnie zmianie.

Czytaj więcej