test2

Dlaczego warto wybrać naszą Szkołę?

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę? Czyli krótka informacja o II LO i ofercie na rok szkolny 2016/17 dla uczniów klas III gimnazjum i ich rodziców.
II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja
w Krośnie istnieje od 1 września 1988 roku...

Nasza szkoła w projekcie Erasmus+

Nasza szkoła od lat bierze udział w projektach międzynarodowych organizowanych w ramach Unii Europejskiej.
Aktualnie realizujemy projekt pod nazwą:
'Zawody XX i XXI wieku - czy więcej je dzieli, czy łączy'...

Szkolna Grupa Teatralna

Teatr Vacuum powstał w 2003 roku jako propozycja dla uczniów i uczennic, chcących połączyć formy dramatyczne z pogłębianiem znajomości języków obcych. Uczniowie wszystko przygotowują sami – piszą i tłumaczą teksty, układają scenariusze, szyją kostiumy....
Zapraszamy do odwiedzenia strony teatru!

Aktualności

Wywiadówki

13 grudnia (środa) o godz. 17.00 odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami na miesiąc przed klasyfikacyjnym zebraniem Rady Pedagogicznej. Przed wywiadówką o godz. 16.20 w sali nr 8 odbędzie się zebranie Szkolnej Rady Rodziców. Zapraszamy !

Czytaj więcej

Współpraca z PWSZ w Krośnie

15 grudnia klasa III a weźmie udział w ostatnich zajęciach w ramach projektu "Akademia kreatywnego ucznia w PWSZ w Krośnie". Projekt realizowany we współpracy z Gminą Krosno, w ramach, którego odbywały się zajęcia z matematyki i informatyki okazał się  bardzo pożyteczny i atrakcyjny dla uczniów. Od stycznia w projekcie uczestniczyć będzie kolejna klasa - II a.

Czytaj więcej

Współpraca II LO z Uniwersytetem Rzeszowskim

20 listopada klasy I d i II c wyjeżdżają do Rzeszowa gdzie wezmą udział w wykładach prowadzonych przez profesorów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wykłady są częścią programu uroczystej inauguracji współpracy Instytutów Historii i Filologii Polskiej UR ze szkołami ogólnokształcącymi z Podkarpacia.

Czytaj więcej