test2

Dlaczego warto wybrać naszą Szkołę?

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę? Czyli krótka informacja o II LO i ofercie na rok szkolny 2016/17 dla uczniów klas III gimnazjum i ich rodziców.
II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja
w Krośnie istnieje od 1 września 1988 roku...

Nasza szkoła w projekcie Erasmus+

Nasza szkoła od lat bierze udział w projektach międzynarodowych organizowanych w ramach Unii Europejskiej.
Aktualnie realizujemy projekt pod nazwą:
'Zawody XX i XXI wieku - czy więcej je dzieli, czy łączy'...

Szkolna Grupa Teatralna

Teatr Vacuum powstał w 2003 roku jako propozycja dla uczniów i uczennic, chcących połączyć formy dramatyczne z pogłębianiem znajomości języków obcych. Uczniowie wszystko przygotowują sami – piszą i tłumaczą teksty, układają scenariusze, szyją kostiumy....
Zapraszamy do odwiedzenia strony teatru!

Aktualności

Stypendia motywacyjne Prezydenta Miasta Krosna

11 września (poniedziałek) mija termin składania wniosków o stypendia "Semper in altum" i "Krośnieński omnibus". Wnioskodawców prosimy o staranne wypełnianie wniosków, dołączenie niezbędnych załączników i złożenie w sekretariacie II LO.

Czytaj więcej

Rozbudowa Szkoły

Trwają intensywne prace budowlane związane z budową nowej sali gimnastycznej i 4 nowych sal lekcyjnych. Prosimy wszystkich uczniów o zachowanie szczególnej ostrożności  i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, w szczególności przestrzeganie zakazu wstępu na teren budowy. Przewidywany termin zakończenia prac budowlanych - marzec 2018 r.

Czytaj więcej

Rekrutacja uzupełniająca do klasy dziennikarsko-językowej

W związku z brakiem potwierdzenia do  5 lipca 2017 r. chęci podjęcia nauki w naszej szkole  przez część kandydatów zakwalifikowanych   30 czerwca 2017 r. II LO w Krośnie ogłasza nabór na 1 wolne miejsce w klasie dziennikarsko-językowej.   REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA W SZKOŁACH DYSPONUJĄCYCH WOLNYMI MIEJSCAMI (bez narzędzi informatycznych, na zasadach takich jak w I terminie) 1)   1 – 4 s...

Czytaj więcej