GALA ROZDANIA NAGRÓD W VI MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE JĘZYKA FRANCUSKIEGO

GALA ROZDANIA NAGRÓD W
VI MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE JĘZYKA FRANCUSKIEGO
5 kwietnia odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w VI Międzyszkolnym Konkursie Języka Francuskiego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krosna.
Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy etap przeprowadzany jest w szkole macierzystej i ma na celu wyłonić trzech najlepszych uczniów, którzy biorą udział w II etapie organizowanym w naszej szkole. Po raz pierwszy zorganizowano również konkurs dla uczniów III klas gimnazjów i osobno dla uczniów szkół podstawowych. W pierwszej edycji tego konkursu wzięło udział 6 szkół podstawowych i 4 gimnazja (łącznie 54 uczniów, z tego w II etapie 15 z SP i 9 z gimnazjów). Konkurs cieszy się coraz większą popularnością wśród szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku szkolnym do zmagań przystąpiło łącznie 66 uczniów (w I etapie 40, w II 26) z 12 szkół ponadgimnazjalnych. Jest to ogromny sukces, gdyż język francuski jest nauczany w nielicznych szkołach.
Konkurs ma na celu zachęcać, motywować uczniów do nauki języka francuskiego, popularyzować kulturę krajów frankofońskich wśród polskiej młodzieży.
Galę uświetniły występy artystyczne naszych uczniów. Usłyszeliśmy piosenki z repertuaru Edith Piaf w brawurowym wykonaniu Marleny Szmyd- uczennicy z klasy IId oraz wiersz Guillauma Apollinaire`a „Le pont Mirabeau” w wykonaniu uczennicy Julii Ekiert z klasy If.

Na uwagę zasługuje fakt,że nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia w kategorii szkół
ponadgimnazjalnych: Daria Nowak z kl.IId oraz Marcin Pelczar z kl.IIId. Obydwoje są uczniami pani Edyty Janusz.
W kategorii dla gimnazjów wszystkie miejsca na podium zdobyli uczniowie z MZS nr 4: III
miejsce zdobyła Aleksandra Tomkiewicz, II miejsce Justyna Jędrzejewska a I miejsce przypadło Kamili Szydło.
W kategorii dla szkół podstawowych III miejsce zdobyła Emilia Rachwał a I miejsce należy do Pauliny Jamróg. Obydwie są uczennicami klasy VIIIb.
Uczennice z gimnazjum i szkoły podstawowej przygotowywała pani Beata Rachwał.
Nagrody dla laureatów i wyróżnionych zostały ufundowane przez ambasadę Luksemburga w Polsce, wydawnictwo Hachette, księgarnię wydawnictw francuskojęzycznych „Edukator” oraz przez Prezydenta Miasta Krosna, szkołę językową „Success School” i Radę Rodziców przy II LO.
Wszystkim laureatom i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłych edycjach konkursu!!!

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna