Język angielski na wysokim poziomie !!!

W styczniu 2019 roku uczennice klasy II d- Daria Nowak i Kinga Budzyńska, pod opieką Pani Moniki Karnas, wygrywając eliminacje w etapie szkolnym, wzięły udział w etapie okręgowym 43 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego w Lublinie. Po części pisemnej do kolejnego etapu awansowała Daria Nowak. Pod koniec stycznia, ponownie w Lublinie, Daria wzięła udział w etapie ustnym. Niestety nie została zakwalifikowana do etapu centralnego.

W marcu 2019 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego.       W konkursie wzięło udział 39 uczniów,  spośród których wyłoniono zwycięzców:

I miejsce: Daria Nowak z kl. II d  (opiekun: mgr Monika Karnas)

            II miejsce: Kinga Budzyńska z kl. II d (opiekun: mgr Monika Karnas)

            III miejsce: Cezary Bogaczyk z kl. III d (opiekun: mgr Agnieszka Trybus- Gorczyca)

GRATULUJEMY !!!

 

Równocześnie miło nam poinformować, że dwie uczennice: Daria Nowak (kl. II d) i Kinga Budzyńska (kl. II d) reprezentowały nasze liceum podczas 11 edycji Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanym w kwietniu przez PWSZ             w Krośnie. W konkursie wzięli udział uczniowie z rejonu (m.in. Krosno, Jasło, Sanok, Ustrzyki, Brzozów). Obydwie dziewczyny awansowały po etapie pisemnym (test i wypracowanie)  do czołowej „10” i ostatecznie po etapie ustnym Daria Nowak uplasowała się na wysokim          V miejscu, a  Kinga Budzyńska zajęła I MIEJSCE  i tym samym WYGRAŁA KONKURS !!!,

Gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy w przyszłym roku szkolnym!

 

Kolejnym sukcesem okazał się udział Darii, Kingi i Cezarego w XV Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Angielskiego organizowanej przez WSEH w Bielsku-Białej. Cała trójka po eliminacjach szkolnych zakwalifikowała się do II etapu- części pisemnej sprawdzającej praktyczną znajomość języka angielskiego, który został przeprowadzony w Bielsku-Białej. Do finałowego etapu- części ustnej sprawdzającej wiedzę z literatury, historii i kultury angielskiego obszaru językowego dostali się Daria Nowak i Cezary Bogaczyk. Po raz drugi, pod opieką Pani Moniki Karnas, uczniowie udali się do Bielska-Białej,  gdzie  uzyskali następujące wyniki:

II miejsce: Daria Nowak (kl. II d)

III miejsce: Cezary Bogaczyk (kl. III d)

ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

I ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna