Krośnieński Mistrz Ortografii

W dniach 7 i 8 czerwca 2018 r., w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej, ponad 110 osób z Krosna i powiatu krośnieńskiego próbowało bezbłędnie napisać dyktando, walcząc o tytuł „Krośnieńskiego Mistrza Ortografii 2018”.

Była to siódma edycja konkursu, odbywającego się tradycyjnie podczas Dni Krosna.            W kategorii uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci i osoby urodzone po 1 stycznia 1994 r. tytuł „Krośnieński Mistrz Ortografii 2018” zdobyła Karolina Kościółek z II Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie - podopieczna mgr Lucyny Klein. Karolina jest uczennicą klasy II b.

Konkurs, jak co roku, spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony większości krośnieńskich szkół. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, jedna szkoła mogła być reprezentowana maksymalnie przez cztery osoby. W konkursie swoje reprezentacje miało 29 szkół z Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Krośnie i Krośnieńska Biblioteka Publiczna przy wsparciu finansowym Miasta Krosna.

Nagrody i dyplomy laureatom konkursu na krośnieńskim rynku 10 czerwca 2018 r. wręczyli Prezydent Krosna Piotr Przytocki, Wiceprezydent Bronisław Baran i Dyrektor KBP Bogusława Bęben.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna