Krosno – miasto warte zobaczenia

W marcu w ramach autorskiej innowacji z języka niemieckiego "Krosno - miasto warte zobaczenia", klasy IV i, k, l miały możliwość wraz z panią Anną Przybyłowicz zwiedzić zabytki Starego Miasta oraz rynek krośnieński w języku niemieckim. Było to ciekawe doświadczenie, podczas którego młodzież mogła lepiej poznać historię naszego regionu i zapoznać się z pracą przewodnika.

Była to wyjątkowa wycieczka z tego względu, że podzieleni na grupy uczniowie mieli za zadanie samodzielnie przygotować opisy zabytków i ważnych osobistości naszego regionu w języku niemieckim i polskim, aby przedstawić je reszcie klasy. Grupa poznała historię Kościoła Farnego, Kapucynów, Franciszkanów, Kaplicy Oświęcimów, starych kamienic oraz podcieni na rynku. W trakcie zwiedzania uczniowie opowiadali również o znanych ludziach z naszych terenów, m.in. o Robercie Wojciechu Portiusie, Michale Mięsowiczu oraz Ignacym Łukasiewiczu. Uczniowie podzielili się ciekawostkami dotyczącymi dawnego życia mieszkańców naszego miasta. W uzmysłowieniu wyglądu Krosna z przełomu XVI i XVII wieku pomogła makieta na studni, będąca rekonstrukcją historycznej zabudowy miejskiej.

Wszyscy zgodnie uznali ten pomysł za ciekawą odskocznię od codziennych zajęć w szkole. Każdy mógł sprawdzić się w roli przewodnika oraz polepszyć swoje zdolności językowe. Uczniowie na pewno miło zapamiętają ten dzień i wyniosą z niego wiele nauki.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna