Ksiądz Jacek Prusak w II LO

[mp_row bg_video_youtube_repeat="true" bg_video_youtube_mute="true" bg_video_repeat="true" bg_video_mute="true"] [mp_span col="12"] [mp_text]

7 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z ks. Jackiem Prusakiem, doktorem nauk humanistycznych w zakresie psychologii, teologiem, prorektorem Akademii „Ignatianum” w Krakowie.

Nasz gość to nie tylko znakomity wykładowca, ale również doświadczony psychoterapeuta, jezuita, pisarz i publicysta. Od 2007 r. jest członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego”.

W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział uczniowie z kl. I f, II d oraz III e w sposób szczególny zainteresowani sprawami związanymi z psychiczną kondycją współczesnego człowieka.

Ksiądz Prusak poruszył problem funkcjonowania osobowości młodych ludzi. Wyjaśniał główne przyczyny „konfliktów pokoleniowych” oraz przybliżył kwestię kłótni i braku zrozumienia między młodzieżą a ich wychowawcami.

Spotkanie z wybitnym autorytetem w dziedzinie psychologii okazało się bardzo budujące dla uczniów liceum, a licznym pytaniom uczestników nie było końca.

 

To już kolejny ciekawy gość, którego gościmy w naszej szkole. Miejmy nadzieję, że zapoczątkowana w ubiegłym roku tradycja zapraszania do II LO wyjątkowych i znanych osób będzie kontynuowana, a uczniowie zapamiętają te wizyty na bardzo długo.  

[/mp_text] [/mp_span] [/mp_row] [mp_row bg_video_youtube_repeat="true" bg_video_youtube_mute="true" bg_video_repeat="true" bg_video_mute="true"] [mp_span col="12"] [mp_image_slider ids="4493,4492" size="full" animation="fade" smooth_height="false" slideshow="true" slideshow_speed="7" animation_speed="600" control_nav="true"] [/mp_span] [/mp_row]

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna