Marl i Krosno znów razem!

Marl i Krosno znów razem!

Dnia 11.09.2019r. uczniowie klas drugich oraz jedna uczennica pierwszej klasy II LO w Krośnie ponownie wzięli udział w wymianie międzynarodowej z uczniami niemieckiej szkoły Albert Schweitzer/ Geschwister Scholl Gymnasium w Marl, które jest miastem partnerskim Krosna. W środę, czternastoosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami: panią Anną Hadel, panią Edytą Janusz oraz panią Ireną Kolanko, udała się do Niemiec z lotniska w Krakowie. Lądowanie miało miejsce na lotnisku w Dortmundzie. Po przyjeździe na miejsce, dyrektor szkoły powitał gości oraz niemieckich uczniów uczestniczących w wymianie i ich rodziców.

Podczas tej wizyty uczniowie zwiedzili wiele miejsc, m.in. lokalne muzeum rzeźby w Marl, ratusz miejski, kompleks przemysłowy kopalni i koksowni Zollverein w Essen, kopalnię w Recklinghausen, czy też arenę sportową w Gelsenkirchen. W trakcie pobytu w Niemczech, młodzież realizowała projekt polsko-niemiecki na temat odwiedzonych miejsc, który tym razem miał formę prezentacji multimedialnej. Rezultaty wspólnej pracy czteroosobowych polsko- niemieckich zespołów zostały zaprezentowane w przedostatni dzień pobytu podczas „Wieczoru Polsko- Niemieckiego”.

Celem wyjazdu było rozwijanie współpracy ze szkołą partnerską z Niemiec, poznanie kultury i zwyczajów partnerskiego kraju oraz doskonalenie umiejętności językowych.

Powrót do Krosna miał miejsce dnia 18.09.2019r.

Uczniów z Niemiec powitamy w naszej szkole już w maju przyszłego roku! Z niecierpliwością czekamy na rewizytę.

W bieżącym roku po raz pierwszy zdecydowałam się na wzięcie udziału w tego typu przedsięwzięciu i uważam, że była to bardzo dobra decyzja. Spotkałam wielu wspaniałych ludzi, poznałam niemiecką kulturę, zobaczyłam wiele nowych miejsc i po prostu świetnie się bawiłam. Polecam każdemu!

Na koniec, pragnę w imieniu wszystkich uczestników podziękować pani Annie Hadel za zorganizowanie wymiany, opiekę i pomoc w trakcie wyjazdu.

Dziękujemy również stowarzyszeniu Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży za dofinansowanie podróży do Marl.

21.09.2019r.

Katarzyna Krzanowska, kl. IId

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna