Nasi uczniowie w Budapeszcie i Wiedniu

[mp_row] [mp_span col="12"] [mp_row_inner bg_video_youtube_repeat="true" bg_video_youtube_mute="true" bg_video_repeat="true" bg_video_mute="true"] [mp_span_inner col="12"] W dniach 31.05. – 2/3.06.2017 odbyła się wycieczka do Budapesztu i Wiednia. W wycieczce wzięli udział uczniowie naszej szkoły z wraz z opiekunami Panią Anną Przybyłowicz, Elżbietą Witalis, Agnieszką Trybus-Gorczycą oraz Matyldą Dziedzic.
Pierwszym puntem była wizyta w Budapeszcie. Tam uczniowie zobaczyli Wzgórze Zamkowe, Basztę Rybacką, Kościół Macieja, Bramę Wiedeńską, Zamek Królewski, Parlament, Galerię Narodową i Muzeum Historii Budapesztu przy Placu Bohaterów oraz most łańcuchowy. Dużą atrakcją okazał się rejs statkiem po Dunaju.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie wraz z przewodnikiem najważniejszych zabytków Wiednia, między innymi Ringstrasse, gdzie znajdują się Opera, Hofburg - zimowa rezydencja cesarska, Teatr Dworski, Ratusz, ulica Graben, Katedra św. Stefana. Następnie uczniowie zobaczyli Hundertwasserhaus – zabudowania o nietypowych kształtach w III dzielnicy, motylarnię oraz Krypty Cesarskie, w których spoczywają Habsburgowie. W ostatniej części wycieczki uczniowie wraz z nauczycielami udali się do Parku Rozrywki –Prater, gdzie spędzili niezapomniane chwile.
Ten wyjazd na pewno na długo utkwi w pamięci naszych uczniów. Organizatorzy zapewnili uczestnikom wycieczki mnóstwo atrakcji, wśród których były konkursy i quizy z nagrodami.
Wśród nagrodzonych znaleźli się: Patrycja Gierlach i Dominka Karnas (Konkurs wiedzy o wycieczce), Karolina Pyzia i Maciej Przybyłowicz (Konkurs językowy). Gratulujemy!
Na przyszły rok szkolny planowana jest wycieczka w Alpy Salzburskie, nad Jezioro Bodeńskie łączące Szwajcarię, Austrię i Niemcy, do Zurychu i Lucerny oraz do Liechtenstein. Zapraszamy uczniów uczących się języka niemieckiego do wstępnego zapisywania się u Pani Anny Przybyłowicz i Pani Elżbiety Witalis. Od ilości zainteresowanych będzie zależała decyzja o organizacji wycieczki

[/mp_span_inner] [/mp_row_inner] [mp_row_inner bg_video_youtube_repeat="true" bg_video_youtube_mute="true" bg_video_repeat="true" bg_video_mute="true"] [mp_span_inner col="12"] [mp_image_slider ids="5336,5337,5338,5339,5340,5341,5342,5343,5344,5345,5346,5347,5348,5349,5350,5351" size="full" animation="fade" smooth_height="false" slideshow="true" slideshow_speed="7" animation_speed="600" control_nav="true"] [/mp_span_inner] [/mp_row_inner] [/mp_span] [/mp_row]

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna