Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej.

turniej_logo_boczek
Charaktery” po raz dziewiąty zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Na zwycięzców czekają stypendia naukowe oraz cenne nagrody rzeczowe. 
Jak działa umysł? Czym jest osobowość? Jak podejmujemy decyzje? – na te i podobne pytania odpowiedzi poszukiwać będą uczestnicy Turnieju Wiedzy Psychologicznej, który organizuje magazyn „Charaktery”. Tegoroczna edycja rozpocznie się 1 października, a zakończy w połowie kwietnia 2017. Jak co roku honorowy patronat nad Turniejem objęła Minister Edukacji Narodowej.
Od uczestników będzie wymagana znajomość wybranych artykułów, publikowanych w „Charakterach” od października do lutego 2017, książek O chłopcu, który przestał się bać, i inne niezwykłe eksperymenty oraz Mądre i pożyteczne. Jak psychologia pomaga żyć, a także zalecanych artykułów nawiązujących do zagadnień zawartych w „Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ”, które zamieszczane będą na stronie Turnieju w zakładce literatura turniejowa. Uczestnicy Turnieju sprawdzą swoją wiedzę podczas eliminacji on-line, które odbędą się w marcu przyszłego roku. Sto osób z najlepszymi wynikami przejdzie do finału. Zwycięzcy otrzymają stypendia oraz nagrody rzeczowe. Jest zatem o co walczyć!
Uczniowie zainteresowani udziałem w Turnieju powinni zgłosić się do nauczyciela, pedagoga lub psychologa szkolnego, którzy formalnie zgłoszą kandydatów z danej szkoły. Zgłoszenia będziemy przyjmować już od 1 października do 17 lutego. Każda szkoła biorąca udział w Turnieju będzie mogła skorzystać z 50-procentowego rabatu na zakup książek O chłopcu, który przestał się bać oraz Mądre i pożyteczne, a także rocznej prenumeraty „Charakterów”.

Rachela Antosz-Rekucka, laureatka VIII edycji Turnieju:
– Udział w Turnieju Wiedzy Psychologicznej był dla mnie wspaniałą przygodą. Bardzo ciekawe artykuły z różnorodnych gałęzi psychologii sprawiały, że przygotowania same w sobie były przyjemnością. Nigdy też nie spotkałam się na żadnym konkursie z tak miłą atmosferą, jak podczas finału Turnieju. Uczestnictwo w nim przyniosło mi też realne korzyści: obecnie zaczynam studia na dwóch kierunkach – psychologia i kognitywistyka – i zdobyta podczas przygotowań wiedza to skarb nie do przecenienia. Skłamałabym też, mówiąc, że wygrane stypendium nie jest realną pomocą na początku samodzielnego życia. Dzięki Turniejowi można naprawdę wiele zyskać, dlatego zachęcam każdego, kto interesuje się psychologią, do spróbowania w nim swoich sił.

turniej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna