Solidarni z Ukrainą

"Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka" Ks. Mieczysław Maliński

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę od ponad tygodnia śledzimy na bieżąco informacje znad naszej wschodniej granicy, pełni trwogi, niepokoju i obaw o jutro Jednak w naszych sercach wciąż nie zabrakło miejsca na nadzieję oraz pomoc bliźnim. Jak wiadomo kilkudziesięciu tysiącom Ukraińców udało się uciec ze swej ojczyzny ogarniętej wojna, lecz nadal sporo ludzi potrzebuje pomocy na granicach lub za nimi.

Nasze liceum, tak jak tysiące innych szkół na terenie całej Polski, przystąpiło do akcji "Solidarni z Ukrainą". Zorganizowano zbiórkę z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego LO oraz Szkolnego Klubu Wolontariusza SP, w której zbierano głównie lekarstwa, materiały opatrunkowe, koce, pampersy oraz pożywienie dla dzieci. Koordynatorem akcji była Milena Kołek. Dary były codziennie wywożone. W tym miejscu należą się szczególne podziękowania dla Pana Wojciecha Wilka za ogromną pomoc w transporcie.

W czwartek (3 marca) przy współpracy z panią Agata Józefowicz, katechetką SP 15, dary zostały przewiezione do Nowogrodu Wołyńskiego (niedaleko Kijowa), gdzie opiekę nad rannymi żołnierzami sprawują Siostry Sercanki.

Dodatkowo młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza LO, aktywnie zaangażowała się w pomoc przy CKU na ulicy Czajkowskiego.

Wszystkim darczyńcom oraz tym, którzy pomagali przy segregowaniu i pakowaniu paczek, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna