Sukces spektaklu “Mały Książę”

Grupa "Vacuum" odniosła duży sukces zdobywając I miejsce na IV Internetowym Przeglądzie Uczniowskich Zespołów Teatralnych pod patronatem Telewizji Polskiej.
Nabór spektakli przygotowanych i nagranych przez uczniów z Podkarpacia trwał od 1 września do 31 grudnia ubiegłego roku. A cały konkurs jest podsumowaniem kolejnego roku z realizowanym od czterech lat projektu Telewizji Polskiej I-Teatr dla szkół.
Hasłem konkursu były „Nasza klasyka i sceny z Szekspira”. A to znaczy, że można było albo wykorzystać zarówno oryginalne scenariusz z kanonu literatury polskiej jak i własne interpretacje tematów z utworów poetyckich i prozatorskich w tym dramatów Szekspira w związku z czterechsetną rocznicą jego śmierci.
Podkarpackie jury uznało za najlepsze przedstawienie „Małego Księcia” Teatru Vacuum przygotowane i nagrane przez uczniów II LO w Krośnie. W kolejnych etapach konkursu najpierw decyzje (do 19 lutego) podejmie ogólnopolskie jury potem najlepsze spektakle zostaną umieszczone w Internecie bo to internauci ostatecznie wybiorą laureatów w czterech kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz domów kultury.

Skład grupy:
Barut Małgorzata, Bułdak Jolanta, Dróżdż Zuzanna, Gerlach Gabriela, Jurczyk Weronika, Weronika Kłosowicz, Lepucka Martyna, Półchłopek Dominika, Stasik Ewelina, Szydło Karina, Weronika Wojtowicz, Łukasz Gromek, Piotr Frydrych, Kamil Wajda

Opiekun Grupy Ekspresji Tanecznej:
Pani mgr Anna Przybyłowicz

"Mały Książę oparty" na noweli Antoine'a de Saint-Exupéry’go jest przedstawiony przez naszą grupę nietuzinkowo, bo w formie tanecznej. Spektakl opowiada o naiwnym uczuciu młodego chłopca i dorastaniu do wiernej miłości oraz odpowiedzialności za drugą istotę. Stawia pytania o hierarchię wartości i sens więzi między ludźmi. “Dobrze widzi się tylko sercem a najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. – to przesłanie tego spektaklu.

Link do wiadomości TVP Rzeszów:

http://rzeszow.tvp.pl/28768833/iv-internetowy-przeglad-uczniowskich-zespolow-teatralnych

  • phoca_thumb_l_blaga_2016_d2_1
  • phoca_thumb_l_blaga_2016_d2_2
  • phoca_thumb_l_blaga_2016_d2_5
  • phoca_thumb_l_blaga_2016_d2_6
  • phoca_thumb_l_blaga_2016_d2_11
  • phoca_thumb_l_blaga_2016_d2_13
  • phoca_thumb_l_blaga_2016_d2_16
  • phoca_thumb_l_blaga_2016_d2_18

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna