Sukcesy w Krośnieńskim Konkursie Literackim

Młodzi miłośnicy literatury z naszej szkoły znowu nie zawiedli. W zakończonej XVIII edycji najważniejszego z krośnieńskich konkursów poetycko – prozatorskich zajęli wysokie miejsca.

Na konkurs wpłynęło 109 prac nadesłanych przez 72 autorów z województw południowej Polski. Jury dokonało oceny prac w dwóch kategoriach wiekowych – uczniowie gimnazjów i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zwracano uwagę przede wszystkim na oryginalny pomysł, kompozycję utworu, wyraz artystyczny i poprawność ortograficzną.

W kategorii poezja II nagrodę otrzymał Wiktor Panaś z klasy I d za wiersz pt. „Piłeczka”, natomiast w prozie wyróżnienie przypadło Kindze Budzyńskiej (klasa I d) za utwór „Odio sui” i Katarzynie Gładysz (klasa III c) za tekst „Mam na imię Leonard”.

Podsumowując tegoroczny Konkurs, Wojciech Bonowicz, poeta i publicysta, przewodniczący jury, zwrócił się do młodzieży m.in. tymi słowami:

W konkursach, w których biorą udział młodzi ludzie, jest świeżość: nawet jeśli powtarza się coś po poprzednikach, stawianie pierwszych kroków wciąż ma swój urok. W tym roku chciałbym wam podziękować nie tylko za różnorodność, ale także za szczerość. W utworach wiele jest prób pokazywania świata z bliska, z własnego punktu widzenia. Pojawiają się często tematy trudne, co oznacza, że zadajecie sobie pytania, między innymi o sens życia i czy można do tego sensu od siebie coś dodać. Literatura jest tym polem, na którym rozmaite konflikty i punkty widzenia mogą się ze sobą spotkać i zharmonizować.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna