Urzekający Wrocław

SŁÓW KILKA O WYCIECZCE DO WROCŁAWIA

W dniach 5-7 czerwca 2019 roku uczniowie klas I a i I b wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. Grupa liczyła 55 uczniów i 5 opiekunów (nauczyciele: pani Tamara Grodecka-Zaremba, pani Agnieszka Trybus- Gorczyca, pani Irena Kolanko, pani Anna Przybyłowicz oraz rodzic- pani Wioletta Bogaczyk).

W drodze do stolicy Dolnego Śląska zatrzymaliśmy się w miejscowości Moszna, gdzie mieliśmy okazję podziwiać niezwykle urokliwy zamek. Po dotarciu do Wrocławia i zakwaterowaniu  w Vanilla Hostel oraz obiadokolacji, udaliśmy się do muzeum Hydropolis, w którym zgłębiliśmy wiedzę o wodzie. Wieczorem z kolei obejrzeliśmy barwne widowisko multimedialne zaprezentowane na słynnej wrocławskiej fontannie przy Hali Stulecia .

Kolejnego dnia udaliśmy się na Ostrów Tumski, a następnie na Rynek. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o historii miasta i jego zabytkach. W tym dniu mieliśmy też okazję obejrzeć Panoramę Racławicką- słynne dzieło J. Styki i W. Kossaka. Zwieńczeniem pełnego wrażeń dnia było  podziwianie panoramy miasta z 49 piętra wieżowca Sky Tower.

Ostatni dzień pobytu we Wrocławiu obejmował spacer po Ogrodzie Japońskim i zwiedzanie wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego z imponującym Afrykarium.

Wycieczka do Wrocławia na długo pozostanie w naszej pamięci i można zaliczyć ją do bardzo udanych.

uczennica klasy I b

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna