Wir lieben Marl!

Wir lieben Marl!

Grupa 15 uczniów wraz z panią Anną Hadel i panią Agatą Chodorowicz-Bąk w dniach 22-29 października przebywała w Marl w ramach wymiany z Albert Schweitzer Geschwister Scholl Gymnasium. Marl to miasto partnerskie dla Krosna, położone w Zagłębiu Ruhry  w Niemczech.

Wir lieben Marl! (1)
Podczas tygodniowego pobytu nasi uczniowie mieli okazje spotkać się w ratuszu z władzami miasta Marl, zwiedzić zabytkowe miasto Munster, pracować na warsztatach w Muzeum Sztuki, zobaczyć pokaz świateł na ratuszu w Recklinghausen, zwiedzić jeden z największych parków przemysłowych na świecie - „Chemiepark” w Marl, przyjrzeć się z bliska kopalni węgla kamiennego w Essen, obejrzeć nowoczesną sztukę w Muzeum Rzeźby w Marl, a także poznać zwyczaje panujące w niemieckich rodzinach oraz w niemieckiej szkole. Uczniowie spędzili cały tydzień bawiąc się, pracując, poznając się i doskonaląc swoje umiejętności językowe.
Młodzież miała również za zadanie zrealizować w kilkoosobowych grupach projekty, których tematem były historyczne wydarzenia miasta Marl. Podsumowanie projektu odbyło się podczas wieczoru polsko-niemieckiego w Centrum Młodzieżowym w Marl.  W spotkaniu wzięły udział także rodziny, które gościły naszych uczniów. Przez cały pobyt dopisywały dobre humory, nawiązano przyjaźnie, a gdy nadszedł czas pożegnania, jednogłośnie stwierdzono, że wizyta trwała zbyt krótko. Jednak kolejne spotkanie już w czerwcu, kiedy to nasza szkoła gościć będzie grupę uczniów niemieckich!
  • Wir lieben Marl! (3)
  • Wir lieben Marl! (2)

W Marl naszą szkołę reprezentowali : Kamil Czekaj, Adrian Frydrych, Wiktoria Gniady, Izabela Gumienna, Patrycja Jagiełło, Kamila Habrat, Aleksandra Kmąk, Olga Kostrzewska, Klaudia Łajdanowicz, Patrycja Majda, Iga Modliszewska, Jakub Szybka, Zuzanna Tomków, Aleksandra Trznadel i Katarzyna Wajs.

Szczególne podziękowania należą się organizatorom wymiany – Pani Annie Hadel i  Panu Martinowi Schmittowi oraz stowarzyszeniu Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

~Zuzanna Tomków

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Musisz być Zaloguj aby dodać komentarz