Zagraniczni goście w II LO

[mp_row] [mp_span col="12"]

W dniach 8-14 kwietnia 2016 roku uczniowie II LO im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie mieli zaszczyt gościć 34-osobową delegację w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ „Zawody XX i XXI wieku - czy więcej je dzieli, czy łączy”.

Szereg atrakcji zapewniony przez organizatorów wzbudził zachwyt w przybyszach z wielu krajów: Węgier, Bułgarii, Turcji, Grecji, Włoch oraz Hiszpanii. Uczniowie naszej szkoły ciepło przyjęli rówieśników w swoich domach i zapewniali im opiekę.
Goście mieli okazję zobaczyć Krosno oraz interesujące okolice. Spotkanie uroczyście rozpoczęliśmy w naszej szkole, gdzie wspominaliśmy poprzedni wyjazd w ramach projektu Erasmus+. Następnie każdy kraj przedstawił swoje prezentacje tematyczne. Przyjezdni byli zaskoczeni kameralnością i wystrojem naszego liceum. Jeszcze tego samego dnia udaliśmy się do Kopytowej, aby zwiedzić dwór szlachecki i uczestniczyć w krótkiej lekcji pieczenia pierników. Program spotkania zawierał także wyjazd do Karpackiej Troi, która wszystkich niezmiernie zaciekawiła. Emocje wywołało oglądanie wystaw, skansenu oraz kolejne warsztaty z szycia i łucznictwa. Uczniowie przekonali się o znaczeniu i trudności tych zawodów. Wykład o Krośnie wiceprezydenta Bronisława Barana, który odbył się następnego dnia, na pewno zapadł w pamięć turystom, ponieważ przybliżył im znaczenie naszego miasta dla Polski i dla świata. Konferencja na temat języków świata i podróżowania w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej spodobała się uczniom dzięki świetnym wykładom pana Jacka Lali oraz pani Agnieszki Habrat. Wizyta w Krośnie nie obyłaby się bez uroczystej akademii w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, gdzie zachwyciliśmy gości wspaniałymi prezentami oraz specjalnym pokazem artystycznym. W ostatni dzień pobytu w Małym Krakowie udaliśmy się Centrum Dziedzictwa Szkła, które oczarowało wszystkich zwiedzających wyrobami szklanymi i techniką pracy. Pracownicy zainteresowali uczniów warsztatami szklanymi, np. dmuchaniem szkła czy malowaniem talerzyków. Program dnia zwieńczył spacer po centrum Krosna z przewodnikiem, który oprowadził turystów m.in. po wieży Farnej, kościele Farnym, Muzeum Rzemiosła oraz samym Rynku. Wyjazd do Krakowa zakończył spotkanie w Polsce. Najważniejszymi punktami wycieczki były: Fabryka Schindlera, Wawel, wizyta w dzielnicy żydowskiej Krakowa, podziwianie obrazu Leonarda da Vinci "Dama z łasiczką" oraz spacer po krakowskim Rynku.

Galeria zdjęć z pobytu naszych gości.

[/mp_span] [/mp_row]

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Musisz być Zaloguj aby dodać komentarz