Gala wręczenia nagród laureatom VIII Międzyszkolnego Konkursu Języka Francuskiego.
Dnia 12 kwietnia 2022 roku w MZS nr 4 w Krośnie miała miejsce gala wręczenia nagród laureatom VIII Międzyszkolnego Konkursu Języka Francuskiego.
Celem konkursu organizowanego przez nauczycieli II LO im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie jest popularyzowanie języka francuskiego oraz kultury frankofońskiej wśród młodzieży. Uczestnicy konkursu są dowodem na to, że nawet po dwóch czy trzech latach nauki języka można osiągnąć wysoki poziom jego znajomości i dzięki temu zdobywać nagrody.
Wśród laureatów VIII edycji konkursu znaleźli się:
I miejsce – Emilia Rymek z II LO im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie
II miejsce – Jakub Cichoń z II LO im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie
III miejsce – Emilia Micał z LO im. Janka Bytnara w Kolbuszowej
Wyróżnienia: Patryk Hycnar z I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie
Kamil Wyderka z I LO im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle
Amanda Zawisza z II LO im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie
Karolina Konopka z LO im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie
Główną nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest kurs językowy ufundowany przez Pana Roberta Tomasiewicza - Dyrektora SUCCESS SCHOOL OF ENGLISH w Krośnie. Ponadto laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe: słowniki, bescherelle z koniugacją czasowników, książki w języku francuskim, powerbanki, bony prezentowe Empik i inne gadżety ufundowane przez sponsorów, wśród których znaleźli się: Prezydent Miasta Krosna, Rada Rodziców, wydawnictwa francuskojęzyczne, m.in. Hachette i Draco oraz Księgarnia Językowa Nowela. Każdy z nagrodzonych uczniów otrzymał również pamiątkowy dyplom. Dyplomy z podziękowaniami otrzymali również nauczyciele – opiekunowie laureatów.
Jesteśmy usatysfakcjonowani, że konkurs organizowany przez naszą szkołę cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem oraz tym, że młodzież z kolejnych szkół bierze w nim udział. W tym roku po raz pierwszy dołączyli do nas uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie.
Po wręczeniu nagród laureatom konkursu miał miejsce krótki występ naszych dwóch uczennic: Katarzyna Kędra wyrecytowała wiersz „Déjeuner du matin” – Jacques Prévert a Wiktoria Lasek zaśpiewała piosenkę „Tourner dans le vide”, której autorką jest Indila.
Na zakończenie jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom i zapraszamy na przyszłoroczną edycję naszego konkursu.