Konkurs języka francuskiego rozstrzygnięty

W dniu 27 kwietnia 2016 roku w MZS Nr 4 w Krośnie laureaci III Międzyszkolnego Konkursu Języka Francuskiego otrzymali nagrody wręczone przez Pana dyrektora szkoły Witolda Deptucha oraz organizatorów konkursu. Główną nagrodę – półroczny kurs wybranego języka obcego, tym razem podwójną, gdyż pierwsze miejsce zdobyły ex aequo dwie uczennice, wręczył jej fundator Pan Robert Tomasiewicz – Dyrektor SUCCESS SCHOOL OF ENGLISH w Krośnie. Honorowy patronat nad konkursem objął również Prezydent Miasta Krosna. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów oraz prywatnych sponsorów, a były to słowniki, słuchawki, pendrivy oraz pamiątkowe dyplomy.

LAUREACI I WYRÓŻNIENI:
I miejsce: Jarecka Natalia – I LO im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle
Jessica Bilska – I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie
II miejsce: Nycz Natalia – II LO im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie
III miejsce: Gawłowska Anna – I LO im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle

wyróżnienia: Bartosz Grzebieniowski - II LO im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie
Fejdasz Tobiasz – I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie

Wszystkim laureatom i wyróżnionym jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów związanych z językiem francuskim.

Konkurs organizowany przez naszą szkołę ma na celu rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów francuskojęzycznych, doskonalenie znajomości języka francuskiego, motywowanie uczniów do nauki oraz pogłębiania własnych umiejętności językowych, a także nawiązanie współpracy między szkołami ponadgimnazjalnymi, których uczniowie uczą się języka francuskiego. Jednak gala wręczenia nagród, oprócz jakże sympatycznego spotkania w gronie miłośników tego języka, była również okazją do zaprezentowania umiejętności i talentów uczniów II LO. Adrian Frydrych, uczeń klasy IIe wystąpił z piosenką Joe Dassin „Si tu n’existais pas”, a Kajetan Juszczyk z klasy IIf wraz z partnerką wykonali układ taneczny, który był wstępem do wiersza „Déjeuner du matin” de Jacques Prévert recytowanego przez uczennicę klasy Id Faustynę Haznar.

Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja naszego konkursu wyłoni znowu młodych ludzi, dla których niestraszne jest zmierzenie się z językiem, który jest jednym z najbardziej znaczących w kulturze oraz instytucjach europejskich i międzynarodowych.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Musisz być Zaloguj aby dodać komentarz