Konkurs językowy

W dniu 29.03.2022 odbył się w naszej szkole finał VIII Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów oraz finał VIII Wojewódzkiego Konkursu Języka Francuskiego.
W konkursie wzięło udział 66 uczniów z Krosna, Sanoka, Jasła, Miejsca Piastowego, Dukli, Nowotańca, Brzozowa i Jedlicza (KJN) oraz 21 uczniów (KJF)

Konkurs odbywa się na dwóch poziomach: poziom pierwszy – szkoły podstawowe, poziom drugi – szkoły ponadpodstawowe (oddzielnie klasy pierwsze i drugie, oddzielnie klasy starsze).

Celami głównym konkursu jest doskonalenie znajomości języka niemieckiego i francuskiego oraz motywowanie uczniów do nauki języka, w szczególności uczniów klas młodszych.

Nagrodą jest kurs językowy ufundowany przez Pana Roberta Tomasiewicza – Dyrektora SUCCESS SCHOOL OF ENGLISH w Krośnie (trymestr). Patronat nad konkursem objęli również Prezydent Miasta Krosna oraz Ambasada Szwajcarii w Polsce. Sponsorami konkursu są także Wydawnictwo Nowa Era - Krzysztof Półchłopek, Firma BEMAG - Magdalena Sołtysik, Firma Glasmark - Marek Rygiel

Laureaci konkursu otrzymają w dniu 12.04.2022 o godz. 11.00 nagrody rzeczowe oraz dyplomy ufundowane przez organizatorów i prywatnych sponsorów.

Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowania dla nauczycieli języka francuskiego i niemieckiego oraz wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i organizację konkursu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna