Ksiądz Jacek Prusak w II LO

7 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z ks. Jackiem Prusakiem, doktorem nauk humanistycznych w zakresie psychologii, teologiem, prorektorem Akademii „Ignatianum” w Krakowie.

Nasz gość to nie tylko znakomity wykładowca, ale również doświadczony psychoterapeuta, jezuita, pisarz i publicysta. Od 2007 r. jest członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego”.

W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział uczniowie z kl. I f, II d oraz III e w sposób szczególny zainteresowani sprawami związanymi z psychiczną kondycją współczesnego człowieka.

Ksiądz Prusak poruszył problem funkcjonowania osobowości młodych ludzi. Wyjaśniał główne przyczyny „konfliktów pokoleniowych” oraz przybliżył kwestię kłótni i braku zrozumienia między młodzieżą a ich wychowawcami.

Spotkanie z wybitnym autorytetem w dziedzinie psychologii okazało się bardzo budujące dla uczniów liceum, a licznym pytaniom uczestników nie było końca.

 

To już kolejny ciekawy gość, którego gościmy w naszej szkole. Miejmy nadzieję, że zapoczątkowana w ubiegłym roku tradycja zapraszania do II LO wyjątkowych i znanych osób będzie kontynuowana, a uczniowie zapamiętają te wizyty na bardzo długo.  

  • wp_20161107_09_47_18_pro1
  • wp_20161107_09_46_57_pro

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna