List do absolwentów “Guzikówki”

Drodzy maturzyści

23 kwietnia w piątek uczący Was nauczyciele podjęli ważną uchwałę:  wszyscy uczniowie klasy trzeciej ukończyli naszą szkołę. Wszyscy 30 kwietnia odbiorą świadectwa ukończenia II LO w Krośnie.   Kończycie szkołę w chwili szczególnej i smutnej zarazem. Smutnej, ponieważ nigdy w historii szkoły nie zdarzyło mi się, aby osobiście nie wręczać Medalu Szkoły, nagród książkowych czy dyplomów absolwentom kończącym szkołę. Zawsze osobiście gratulowałem wszystkim ukończenia szkoły i życzyłem powodzenia na maturze, miałem możliwość powiedzieć jakieś dobre słowo. Mam jednak nadzieję, że odczuwacie wielką serdeczność, którą kieruję w Waszą stronę.       I mam nadzieję, że pomimo tych „dziwnych czasów” wyniesiecie ze szkoły ze sobą same dobre wspomnienia, które być może będziecie opowiadać swoim dzieciom i wnukom, że chodziliście do szkoły w takim specyficznym momencie.

            Byliście wyjątkowi. Mogę tak powiedzieć choćby z tego powodu, że wszyscy ukończyli szkołę i wszyscy przystąpią do matury. Ale nie tylko dlatego. Pomimo niesprzyjających warunków wielu z Was poświęcało dużo czasu i wkładało dużo serca w to aby szkoła była nie tylko miejscem nauki, ale prawdziwym drugim domem. Pewne inicjatywy kończyły się sukcesem, czasem nie zawsze się udawało. Pamiętam Wasze ogromne zaangażowanie choćby w przygotowywanie Studniówki, która ostatecznie się nie odbyła. W dziejach liceum to pierwsza taka sytuacja i mam nadzieję że ostatnia. Ale za wszystko co zrobiliście dla szkoły serdecznie dziękuję.

            Moi kochani, możecie mieć dumnie podniesioną głowę. Kończycie szkołę z bardzo dobrą średnią ocen, wynosi ona 4,42, oby podobnie wysokie wyniki znalazły się na świadectwie maturalnym.

            Gratuluję serdecznie absolwentom, którzy otrzymają Medal Szkoły „Za wybitne osiągnięcia”. To najwyższe wyróżnienie szkolne, które 30 kwietnia      z rąk wychowawców odbiorze aż 12 absolwentów.

            Gratuluję Wam wszystkim ukończenia szkoły. Od tej chwili każdy z Was ma średnie wykształcenie i  możliwość zdawania egzaminu maturalnego.

            Proszę, abyście ten czas, który pozostał do matury  wypełnili pracą. Czekający Was egzamin to przepustka na studia i trzeba zrobić wszystko, aby później czegoś nie żałować.

             Kochani, przed Wami trudne wybory – miejsca zamieszkania: z rodzicami, czy osobno, uczelni, kierunku studiów, a potem także partnera życiowego.   Życzę Wam dojrzałych i odpowiedzialnych wyborów. Pamiętajcie, dojrzałość wymaga odpowiedzialności. Życzę, aby zarówno matura jak i rekrutacja na studia zakończyły się sukcesem. Najważniejsze jest jednak to, aby być dobrym i przyzwoitym człowiekiem.

            Dziękuję Wam za  te trzy lata, które spędziliśmy  blisko siebie. Dziękuję za radość i młodość, które wnieśliście w życie naszej Szkoły.

            Dziękuję Waszym Rodzicom za zaufanie, które okazali szkole, za wszelką pomoc i  wsparcie.

            Kochani, Wasza przygoda związana z nauką w II LO dobiegła końca, mam nadzieję że będziecie dobrze i długo wspominać  szkołę i uczących Was nauczycieli.

„Połamania piór” na maturze !

 

Witold Deptuch

 

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna