Nauka poprzez zabawę

W dniu 4 listopada w naszej Szkole odbyła się rozgrywka planszowej gry strategicznej „INTERMARIUM” we współpracy z Fundacją Jagiellońską.
Uczestnikami gry byli uczniowie klasy 1A.
Nazwa „INTERMARIUM” nie jest przypadkowa- Intermarium, czyli inicjatywa Międzymorza była propagowanym przez Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego sojuszem polityczno-militarnym państw znajdujących się na terenie między trzema morzami- Bałtykiem, Morzem Czarnym i Adriatykiem.
Sama akcja gry toczy się na mapie Europy Środkowej, tuż po zakończeniu I wojny światowej.
Rozgrywka wygląda tak, że uczniowie otrzymują wybrane państwa, wcielając się w ich władców.
Gracze mają za zadanie rozwinąć swoje państwa tak, aby stało się ono regionalną potęgą, zarówno w zakresie gospodarczym, dyplomatycznym jak i militarnym. Jednak, aby doprowadzić do zamierzonego celu, uczniowie muszą umiejętnie myśleć do przodu nad wydatkami państwa, rozwojem gospodarczym i militarnym oraz ewentualnymi sojuszami z innymi graczami.
Gra „INTERMARIUM” została stworzona nie tylko z myślą o dobrej rozrywce, lecz także o rozwoju umiejętności dyplomatycznych i organizacyjnych graczy. Wyróżnia ją także to, że grający nie są ograniczeni wydarzeniami które wystąpiły w czasie dwudziestolecia międzywojennego, gdyż piszą własną wersję historii na planszy gry.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna