Olimpiady przedmiotowe

8 kwietnia 2021 r. odbył się etap centralny zawodów  XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy.

Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy II i  Marcin Stapiński, podopieczny dr Ewy Bereś, który zdobył tytuł finalisty, który zwalnia z egzaminu maturalnego z historii i uprawnia do otrzymania dodatkowych punktów w rekrutacji na wybranych uniwersytetach.

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” to olimpiada tematyczna adresowana do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Co roku w zawodach bierze udział niemal 3000 uczniów. Olimpiada jest rozgrywana w czterech etapach: szkolnym, międzyszkolnym, okręgowym i centralnym.

Jej organizatorem jest: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

GRATULUJEMY

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna