Prestiżowa nagroda dla II LO w Marl

Bardzo miłe wieści nadeszły z naszego partnerskiego miasta Marl w Niemczech. Podczas Międzynarodowego Tygodnia Przeciwdziałania Rasizmowi odbył się konkurs kartonowych figur. Nasza figura wykonana pod kierunkiem pani Urszuli Janowskiej znalazła się wśród 4 nagrodzonych - szkoła otrzymała nagrodę w wysokości 100 Euro. W załączeniu fragment listu burmistrza Marl pana Wernera Arndta do Prezydenta Krosna pana Piotra Przytockiego:

Ponadto Szanowny Panie Przytocki, Prezydencie Miasta Krosna, chciałem podziękować i pogratulować za udział Krosna w Międzynarodowym Tygodniu Przeciwdziałania Rasizmowi, który odbywał się w Marl. Ponad 108 grup z Marl oraz miast partnerskich przysłało kartonowe figury jako ambasadorów przeciwdziałania rasizmowi. Wszystkie z tych figur zostały wystawione w Centrum Handlowym „Marler Stern” oraz przekazane do udziału w konkursie. W czasie ekspozycji odwiedzający mogli oddać swoje głosy na najbardziej ekspresyjną z kartonowych figur. Trzy ze zwycięskich figur pochodziły z Marl,
natomiast jedna z nich, z miasta partnerskiego.

Z przyjemnością pragnę poinformować, że zwycięska figura z miast partnerskich to figura z II Liceum Ogólnokształcącego im. Konstytucji 3 Maja z Krosna. Została wybrana ze względu na szczególne podejście do tematu oraz niesamowite detale plastyczne. Z tej okazji została przyznana symboliczna nagroda dla zwycięzcy od miasta Marl, w wysokości 100 Euro, dla klasy która przygotowała i pokolorowała figurę. Gratulacje dla nich! Oczekujemy na nowe propozycje wspaniałej współpracy oraz na nowe projekty wspólnie z ludźmi z Krosna. Przekazuję najszczersze wyrazy szacunku każdemu kto wspiera pomoc humanitarną dla Ukrainy. Życzmy sobie, aby pokój powrócił do Europy.

Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami

Werner Arndt

Burmistrz Marl

Pozostałe prace:

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna