Zaproszenie na spektakl teatralny

Nowa grupa zaczęła przygotowania do spektaklu od listopada ubiegłego roku i zaprasza na występ 28 kwietnia o godzinie 12.00 w RCKP w Krośnie.

w skład grupy wchodzą: Kacper Bolek, Julia Czekańska, Jessica Durczak, Amelia Kuczała, Michał Morawiecki, Szymon Ordyna, Nicola Półchłopek, Bartosz Waśko, Maria Wojtuszewska, Julia Wójcik, Zuzanna Zajdel, Karina Korona, Mikołaj Józefczyk, Nikodem Dudek. Opiekunem grupy jest Pani Anna Przybyłowicz.

Jest to autorski spektakl taneczny pt. "Pan K." oparty na podstawie trzech utworów Franz’a Kafki: "Zamek", „Przemiana”, „Proces”. Scenariusz jest w całości stworzony przez członków grupy teatralnej. Motyw wędrówki poruszony w spektaklu staje się pretekstem do rozważań ogólnoludzkich. Zmagania głównego bohatera K. z wszechmocnym i niedostępnym Zamkiem są odczytywane jako obraz egzystencji ludzkiej świadomości, zagubionej w nieprzychylnym i obcym jej świecie. Widzimy tutaj także przemianę bohatera jako metaforę czysto osobistego losu. Musi się on zmagać z fałszywymi oskarżeniami. Mimo buntu i starań nie jest w stanie zmienić swojego położenia, a walka kończy się klęską. Proces Pana K. w spektaklu porusza przede wszystkim problem bezradności człowieka w świecie.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna