Spotkanie edukacyjne dla młodzieży II LO im. Konstytucji 3 maja w Krośnie

[mp_row] [mp_span col="12"]

W dniu 24.05.2016r. na prośbę dyrekcji II LO im. Konstytucji 3 maja w Krośnie, na terenie Aresztu Śledczego w Sanoku, odbyły się zajęcia  wychowawcze dla młodzieży z naszego liceum. Uczniowie z klasy humanistycznej wraz z ks. Piotrem Pernalem i Panią Jadwigą Urbanek udali się do Jednostki Aresztu Śledczego w Sanoku. Celem zajęć było podniesienie poziomu samoświadomości uczniów oraz wyczulenie ich na zagrożenia wynikające z nieodpowiedzialnego postępowania. Uczniowie mieli okazję zobaczyć film profilaktyczny, który został przygotowany przez pracowników aresztu. Po projekcji filmu przyszedł czas na rozmowę z jednym ze skazanych, Panem Przemysławem. Opowiadał on o swoich błędach życiowych, które sprowadziły go na złą drogę. Kolejno przyszedł czas na refleksję i dyskusję. Uczniowie uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące warunków odbywania kary i  pozbawienia wolności. Młodzież miała możliwość zobaczenia również cel mieszkalnych oraz pola spacerowego.

Serdecznie dziękujemy Panu Januszowi Wańcowiatowi, który umożliwił nam zwiedzenie aresztu. Dzięki temu młodzież miała możliwość poznania pracy funkcjonariuszy i funkcjonowania całej jednostki od wewnątrz.

[/mp_span] [/mp_row] [mp_row bg_video_youtube_repeat="true" bg_video_youtube_mute="true" bg_video_repeat="true" bg_video_mute="true"] [mp_span col="12"] [mp_image_slider ids="3489,3490,3491,3492,3493,3494,3495" size="full" animation="fade" smooth_height="false" slideshow="true" slideshow_speed="7" animation_speed="500" control_nav="true"] [/mp_span] [/mp_row]

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Musisz być Zaloguj aby dodać komentarz