Sukces spektaklu “Mały Książę” na XVIII Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych

[mp_row] [mp_span col="12"]

Spektakl taneczny pt. „Mały Książę” przygotowany przez Grupę Ekspresji Tanecznej Teatru Vacuum otrzymał wyróżnienie podczas XVIII Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych, który odbył się w dniach 9-10 kwietnia 2017 roku w Teatrze Maska w Rzeszowie.
Organizatorami festiwalu są I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie, Teatr Maska w Rzeszowie oraz Fundacja Pomocy Szkole im. ks. St. Konarskiego.
Skład grupy:
Barut Małgorzata, Bułdak Jolanta, Dróżdż Zuzanna, Gerlach Gabriela, Jurczyk Weronika, Lepucka Martyna, Półchłopek Dominika, Stasik Ewelina, Szydło Karina, Weronika Wojtowicz, Łukasz Gromek, Piotr Frydrych, Kamil Wajda

"Mały Książę” oparty na noweli Antoine'a de Saint-Exupéry’go jest przedstawiony przez naszą grupę nietuzinkowo, bo w formie tanecznej.
Spektakl opowiada historię miłości Małego Księcia do Róży, którą pokochał całym sercem, przekonany o jej niepowtarzalności. Po rozstaniu z nią zagubiony Książę decyduje się na wędrówkę w poszukiwaniu szczęścia, podczas której spotyka postaci dziwne i śmieszne, jak Król, który chce rządzić wszystkim i wszystkimi. Nasze odmienne spojrzenie na tę historię wzmacniają motywy biblijne: Mały Książę w tym spektaklu jest jak Adam z Raju, którego do życia budzi Bóg Stworzyciel. W całej wędrówce towarzyszy mu Dusza – Opiekun, przypominająca o boskiej iskrze. Jest i klasyczna walka o Duszę oraz motyw „Cielca ze złota”, któremu hołd oddaje spotkany przypadkowo Bankier.

Chcemy przypomnieć widzom, że każdy z nas ma w sobie takiego ufnego i naiwnego w swojej prostocie Małego Księcia, który powtarza: „Dobrze widzi się tylko sercem a najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Link do zdjęć:

http://fszto.1lo.rzeszow.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=5&Itemid=275&limitstart=20

Informacja w Radio Rzeszów:

https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/1831/obcojezyczne-spektakle-grane-przez-uczniow-w-rzeszowie

[/mp_span] [/mp_row] [mp_row bg_video_youtube_repeat="true" bg_video_youtube_mute="true" bg_video_repeat="true" bg_video_mute="true"] [mp_span col="12"] [mp_image_slider ids="5027,5028,5029,5030" size="full" animation="fade" smooth_height="false" slideshow="true" slideshow_speed="7" animation_speed="600" control_nav="true"] [/mp_span] [/mp_row]

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna