Sukces “Vacuum”

W dniach 15-16 kwietnia 2019 roku w Teatrze Maska oraz w I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie odbył się XX Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych, podczas którego nasi uczniowie z Teatru Obcojęzycznego "Vacuum" pod opieką mgr Anny Przybyłowicz ze spektaklem "Morze Mleka" zdobyli III miejsce w województwie.

Organizatorami Festiwalu są I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie, Teatr Maska w Rzeszowie, Fundacja Pomocy Szkole im. ks. St. Konarskiego oraz Wojewódzki Dom Kultury.

XX edycja festiwalu obejmowała dwa dni. W pierwszym dniu odbył się przegląd spektakli konkursowych, a w drugi dzień uczestnicy obejrzeli spektakl w wykonaniu Teatru "Układ Formalny" połączony z warsztatami.

Autorski spektakl taneczny pt. "Morze Mleka" oparty jest na podstawie "Miasta Ślepców" Jose Saramago, "Ślepców" Maurice'a Maeterlincka oraz obrazu "Ślepcy" Petera Breugla. Scenariusz jest w całości stworzony przez członków grupy teatralnej. Uczniowie sami przygotowali kostiumy, scenografię i układy taneczne.
Problem ślepoty poruszony w spektaklu staje się pretekstem do rozważań ogólnoludzkich. Niewidome postaci nie mają imion i niewiele pamiętają ze świata i minionego życia. Posiadają za to wyostrzony słuch i ponadprzeciętny zmysł dotyku. Czują się wyizolowani i przerażeni zaistniałą sytuacją. Choroba postaci skłania nas do głębszego zastanowienia się nad życiem. Ślepota oczu niekoniecznie musi oznaczać ślepotę serca.

Skład grupy:
Laura Woźniak, Julia Adamska, Karolina Łajdanowicz, Weronika Gąsior, Katarzyna Rygalik, Wiktor Panaś, Agata Smolik, Jakub Sołtysik, Adrian Rzeszutek, Albert Pikul, Julia Boruta, Gabriela Wodzińska, Karolina Menet, Sara Kuliga, Wiktoria Bryś, Sylwia Hap

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna