“TEATR REAKTYWACJA” Wielki powrót szkolnej grupy teatralnej

2020 rok…

...dokładnie wtedy pandemia pokrzyżowała wiele planów. Jednym z nich były intensywne przygotowania uczniów naszej szkoły do spektaklu. Przerwano im w trakcie tworzenia sztuki pt. “Pan K”. Część z nich jest już absolwentami II LO. To właśnie oni w całości napisali scenariusz, przygotowali kostiumy, scenografię i układy taneczne.

Ten autorski spektakl  został napisany na podstawie trzech utworów Franza Kafki: “Zamek”, “Przemiana” i “Proces”. Motyw wędrówki ukazany w spektaklu staje się pretekstem do rozważań ogólnoludzkich. Zmagania głównego bohatera K. z wszechmocnym i niedostępnym Zamkiem są odczytywane jako obraz egzystencji ludzkiej świadomości, zagubionej w nieprzychylnym i obcym jej świecie. Widzimy tutaj także ogromną przemianę bohatera. Jednak mimo buntu i starań nie jest w stanie zmienić swojego położenia, a walka kończy się klęską. Drugoplanowe postacie także nie są bez znaczenia. Są niezwykle barwne i uosabiają wiele cech, z którymi może się identyfikować współczesny człowiek.

W tym roku ostatni członkowie teatru “Vacuum” przygotowują się już do egzaminu dojrzałości, dlatego przekazują symboliczną “pałeczkę” młodszym. Uczennice wraz z opiekunką zorganizowały casting, w którym wyłoniły swoich następców. Więcej informacji na ten temat oraz zdjęcia nowo powstałej grupy można znaleźć na stronie teatru (strona główna szkoły obok filmów i fanpagu):

http://teatrvacuum.c0.pl/

Nowa grupa jest bardzo ambitna, kreatywna, dlatego już odbywają się pierwsze próby.

W ich trakcie nastąpiły pewne zmiany i spektakl ukaże się w nieco zmienionej odsłonie. Główną rolę zagra Aleksandra Pietrzkiewicz i wcieli się w rolę młodej dziewczyny. W ten sposób powstał nowy tytuł “K”.

W skład tegorocznego zespołu wchodzą również:  Amelia Śnieżek, Antoni Skrzypek, Eliza Rzeszutek, Emilia Majchrzak, Julia Korzeniowska, Julia Wiśniowska, Kinga Kustroń, Maciej Płaza, Michał Morawiecki, Mikołaj Pieniążek oraz Oliwia Przybylska. Nadal mogą liczyć na pomoc maturzystek, które chętnie dzielą się z nimi swoim doświadczeniem 🙂

Opiekunem grupy jest Pani Anna Przybyłowicz.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna