Ten, który fotografował… prezydentów

[mp_row bg_video_youtube_repeat="true" bg_video_youtube_mute="true" bg_video_repeat="true" bg_video_mute="true"] [mp_span col="5"] [/mp_span] [mp_span col="7" classes="motopress-empty mp-hidden-phone"] [/mp_span] [/mp_row] [mp_row] [mp_span col="12"]

Dzień 24 października 2016 r. zapisał się w naszej szkole wyjątkowymi, fotograficznymi zgłoskami. Właśnie wtedy odbyły się w II LO jedyne w swoim rodzaju warsztaty fotograficzne z Panem Wojciechem Grzędzińskim.

Ten znany w Polsce fotoreporter (pracował w trakcie konfliktów zbrojnych w Libanie, Gruzji, Sudanie Południowym i Afganistanie), laureat wielu prestiżowych nagród w dziedzinie fotografii (w tym nagrody World Press Photo), od lutego 2011 do sierpnia 2015 szef fotografów Kancelarii Prezydenta RP i zarazem osobisty fotograf prezydenta Bronisława Komorowskiego postanowił przybliżyć uczniom naszej szkoły tajniki dobrego robienia zdjęć.

Jak wiemy, II LO fotografią stoi, więc chętnych na spotkanie z autorytetem w dziedzinie fotografii nie zabrakło. Ponad 20 – osobowa, międzyklasowa grupa z uwagą słuchała rad i wskazówek Pana Grzędzińskiego, który najpierw zapoznał wszystkich z najważniejszymi zasadami obsługi aparatu, a następnie wyznaczył zadanie zrobienia dobrego portretu w najbliższej okolicy. Misja okazała się nie lada wyzwaniem.

Po powrocie do szkoły młodzi fotografowie pochwalili się swoimi zdjęciami. Pan Wojciech nie szczędził pochwał początkującym artystom. Pokazał także, nad czym muszą jeszcze pracować, by swoją przyszłość związać z robieniem zdjęć.

Takie warsztaty to dla uczniów okazja do spotkania znanych osób, mistrzów w swoim fachu, ale także do rozwijania własnych pasji, które w życiu każdego człowieka są sprawą bardzo ważną.

[mp_image id="4412" size="50%" link_type="custom_url" link="#" target="false" align="center"] [/mp_span] [/mp_row] [mp_row bg_video_youtube_repeat="true" bg_video_youtube_mute="true" bg_video_repeat="true" bg_video_mute="true"] [mp_span col="12"] [mp_image id="4467" size="full" link_type="custom_url" link="#" target="false" align="left" margin="10,none,none,none"] [/mp_span] [/mp_row]

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna