Ten, który fotografował… prezydentów

Dzień 24 października 2016 r. zapisał się w naszej szkole wyjątkowymi, fotograficznymi zgłoskami. Właśnie wtedy odbyły się w II LO jedyne w swoim rodzaju warsztaty fotograficzne z Panem Wojciechem Grzędzińskim.

Ten znany w Polsce fotoreporter (pracował w trakcie konfliktów zbrojnych w Libanie, Gruzji, Sudanie Południowym i Afganistanie), laureat wielu prestiżowych nagród w dziedzinie fotografii (w tym nagrody World Press Photo), od lutego 2011 do sierpnia 2015 szef fotografów Kancelarii Prezydenta RP i zarazem osobisty fotograf prezydenta Bronisława Komorowskiego postanowił przybliżyć uczniom naszej szkoły tajniki dobrego robienia zdjęć.

Jak wiemy, II LO fotografią stoi, więc chętnych na spotkanie z autorytetem w dziedzinie fotografii nie zabrakło. Ponad 20 – osobowa, międzyklasowa grupa z uwagą słuchała rad i wskazówek Pana Grzędzińskiego, który najpierw zapoznał wszystkich z najważniejszymi zasadami obsługi aparatu, a następnie wyznaczył zadanie zrobienia dobrego portretu w najbliższej okolicy. Misja okazała się nie lada wyzwaniem.

Po powrocie do szkoły młodzi fotografowie pochwalili się swoimi zdjęciami. Pan Wojciech nie szczędził pochwał początkującym artystom. Pokazał także, nad czym muszą jeszcze pracować, by swoją przyszłość związać z robieniem zdjęć.

Takie warsztaty to dla uczniów okazja do spotkania znanych osób, mistrzów w swoim fachu, ale także do rozwijania własnych pasji, które w życiu każdego człowieka są sprawą bardzo ważną.

55b3496572f05_o
imggcsi644c7e885dbc8874f6174cefee76978945cd8da4mpid7maxwidth1672maxheight951

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna