Turniej Jednego Wiersza

21 marca 2018 r. – w Światowym Dniu Poezji – uczniowie kl. VII szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i powiatu krośnieńskiego zaprezentowali swoje wiersze podczas finału V Krośnieńskiego Turnieju Jednego Wiersza.

Na konkurs wpłynęło 88 wierszy, a do finału jury zakwalifikowało po 18 tekstów w dwóch grupach wiekowych i te utwory zostały zaprezentowane przez autorów podczas uroczystości finałowej. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie II LO w Krośnie.

W kategorii uczniowie szkół ponadgimnazjalnych II nagrodę otrzymała Julia Walczak – uczennica kl. III d  za wiersz „Spowiedź Jezusa”, natomiast Milena Mnich – uczennica kl. II d  otrzymała wyróżnienie za wiersz *** (mówiono mi).

Przewodniczący jury przyznał również dwie nagrody specjalne, jedną z nich otrzymała Justyna Szymbara – uczennica kl. III c, za wiersz „Gasnąca nadzieja”.

V Krośnieński Turniej Jednego Wiersza był okazją do podkreślenia obchodów ustanowionego przez UNESCO w 1999 r. Światowego Dnia Poezji, którego główną ideą jest popularyzacja pisania, czytania i publikowania poezji. Konkurs został zorganizowany przez krośnieński oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Krośnieńską Bibliotekę Publiczną w ramach projektu „Odbite w słowach” przy wsparciu finansowym Miasta Krosna.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna