V Wojewódzki Konkurs z Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów

W dniu 04.04.2018 w MZS nr 4 w Krośnie odbyła się gala rozdania nagród w V Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów.

Szczególnie cieszy fakt, iż wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne, klasy II i III wśród laureatów znaleźli się:

 Artur Turek - I miejsce opieka mgr Anna Przybyłowicz, Weronika Mazurek – III miejsce opieka mgr Anna Przybyłowicz, wyróżnienie Kataryna Melnyk  - opieka Katarzyna Przybyłowicz-Ciszewska,

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne, klasy I uczennica Karolina Pyzia zajęła miejsce I -opieka Katarzyna Przybyłowicz-Ciszewska.

 

Konkurs odbywał się na dwóch poziomach: poziom pierwszy – szkoły podstawowe i  gimnazja, poziom drugi – szkoły ponadgimnazjalne (oddzielnie klasy pierwsze, oddzielnie klasy drugie i trzecie).

Celami głównym konkursu jest doskonalenie znajomości języka niemieckiego oraz  motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego, w szczególności uczniów klas pierwszych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Główną nagrodą jest kurs językowy ufundowany przez Pana Roberta Tomasiewicza – Dyrektora SUCCESS SCHOOL OF ENGLISH w Krośnie. Patronat nad konkursem objęli również Prezydent Miasta Krosna oraz Ambasada Szwajcarii w Polsce. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, w tym słuchawki, klawiatury, pendrivy, książki oraz dyplomy ufundowane przez organizatorów i prywatnych sponsorów. Konkurs znajduje się na liście konkursów kuratoryjnych, więc laureaci powinni mieć zapis o wyniku na świadectwie i dodatkowe punkty przy przyjęciu do szkół.

Konkurs znajduje się na liście konkursów kuratoryjnych, więc laureaci będą mieć zapis o wyniku na świadectwie i dodatkowe punkty przy przyjęciu do szkół.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna