VI Wojewódzki Konkurs z Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów

W dniu 27.03.2019 w MZS nr 4 w Krośnie odbył się VI Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów. Gala rozdania nagród odbędzie się dnia 05.04.2019 na nowej sali gimnasycznej.
Szczególnie cieszy fakt, iż wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne (klasy drugie i trzecie) III miejsce zajęli Mikołaj Zajdel i Jakub Mercik a w kategorii szkoły podstawowe i gimnazja Aleksandra Kaszuba.
Konkurs odbywał się na dwóch poziomach: poziom pierwszy – szkoły podstawowe i gimnazja, poziom drugi – szkoły ponadgimnazjalne (oddzielnie klasy pierwsze, oddzielnie klasy drugie i trzecie).
Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Krosna.
Celami głównym konkursu jest doskonalenie znajomości języka niemieckiego oraz  motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego, w szczególności uczniów klas najmłodszych, dlatego najzdolniejszy uczeń siódmej klasy dostanie w tym roku dodatkową nagrodę.
Główną nagrodą jest kurs językowy ufundowany przez Roberta Tomasiewicza – Dyrektora SUCCESS SCHOOL OF ENGLISH w Krośnie. Do naszych sponsorów należą Anna Rygiel - właściciel Huty Glasmark, Rada Rodziców MZS nr 4 w Krośnie, Ambasada Szwajcarii w Polsce oraz wydawnictwa Nowa Era, Lektor Klett, Pearson, WSiP.
Laureaci konkursu otrzymają bony podarunkowe do księgarni Empik, nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna