Wizyta w Marl

[mp_row] [mp_span col="12"]

Grupa 15 uczniów naszej szkoły pod opieką pani Anny Hadel oraz pani Agaty Chodorowicz-Bąk przebywała w malowniczym miasteczku Marl, położonym w zachodniej części Niemiec. Marl to jedno z młodszych miast partnerskich Krosna.
Była to trzecia wymiana organizowana przez II Liceum Ogólnokształcące oraz Albert Schweitzer Geschwister Scholl Gymnasium. Podczas ośmiodniowego pobytu w Marl nasi uczniowie poznali nowy kraj, kulturę, szkolili swoje języki obce oraz stworzyli wspólny projekt razem z niemieckimi uczniami – album o planach i marzeniach młodych ludzi w Polsce i Niemczech.
W ciągu całego tygodnia młodzież zwiedziła wiele ciekawych miejsc, np. Chemiepark w Marl, Muzeum Żydowskie w Dorsten oraz Muzeum Prądu w Recklinghausen. Po raz pierwszy w ciągu całego projektu zorganizowano tzw. Familientag- czyli dzień z rodziną. Tego dnia nie odbyły się żadne zajęcia w szkole, był to czas dla rodzin niemieckich. Młodzież miała możliwość poznania od środka życie naszych sąsiadów. Niemieckie rodziny zapewniły naszym uczniom niezwykłe atrakcje, takie jak park linowy, Movie Park, jazda konna, kajakarstwo oraz zwiedzenie większych miast, np. Düsseldorf, Dortmund, Kolonia. Cały program wymiany zakończył się Wieczorem Europejskim, w którym wzięła udział młodzież nie tylko z Polski i Niemiec, ale także z Hiszpanii, która kilka dni wcześniej również przyjechała do Marl. Nie zabrakło muzyki, różnorodnych dań oraz świetnej atmosfery. Cały pobyt minął bardzo szybko, uczniowie nawiązali wiele przyjaźni, a przy pożegnaniu pojawiły się łzy. Jednak czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie, które odbędzie się w czerwcu w Polsce, kiedy to Krosno będzie gościć grupę niemieckich uczniów!
W tegorocznym projekcie wzięli udział:
Aleksandra Bąk, Michał Bernacki, Karolina Buczyńska, Daniela Gefert, Aleksandra Godek, Justyna Gonet, Patryk Janas, Natalia Kielar, Emilia Kotłowska, Gabriela Krynicka, Zuzanna Litwin, Łukasz Pawłowski, Sandra Sokołowska, Kamil Wajda, Michał Więcek.

Emilia Kotłowska, Gabriela Krynicka, Karolina Buczyńska, klasa 2d

[/mp_span] [/mp_row] [mp_row bg_video_youtube_repeat="true" bg_video_youtube_mute="true" bg_video_repeat="true" bg_video_mute="true"] [mp_span col="12"] [mp_image_slider ids="4011,4012,4013,4014,4015,4016" size="full" animation="fade" smooth_height="false" slideshow="true" slideshow_speed="7" animation_speed="600" control_nav="true"] [/mp_span] [/mp_row]

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna