Wspieramy działania charytatywne!

W grudniu 2017 roku uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły brali czynny udział w akcjach charytatywnych :
 

Szlachetna Paczka

Po raz kolejny Nasza Szkoła wzięła udział w 17 edycji ogólnopolskiego programu pomocy najuboższym „Szlachetna Paczka”. Dzięki ofiarności Uczniów, ich Rodziców i Nauczycieli udało się zgromadzić 23 paczki  z żywnością, środkami czystości, ubraniami, pomocami naukowymi, upominkami oraz meblami (kanapa i stół). Przygotowaliśmy świąteczne podarunki dla 2 potrzebujących Rodzin.
Pierwszą z nich - szkolną Szlachetną Paczkę przygotowywali uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego,
Drugą samodzielnie klasa IIID wraz z wychowawcą (wartość paczki to około 1000zł ! ).

Akcja trwała od 20 listopada do 7 grudnia, kiedy to do szkoły przyjechali strażacy z OSP Głowienka, aby odebrać i przewieść paczki do magazynu na PWSZ w Krośnie, by następnie przekazać je Rodzinom.

 

Serdecznie DZIĘKUJEMY nauczycielom, którzy włączyli się w akcję oraz uczniom z klas:
IB, ID, IE, IIA, IIB, IIC, IIE, IIIC, IIIE a także uczniom Sarze i Krzysztofowi z IA , Joasi i Ani z IIIA oraz Gabrysi z IIIF.
To dzięki Wam w tym roku powstała szkolna Szlachetna Paczka o wartości około 4500 zł!

 

 
 


Misie Ratownisie

W październiku 2017r Stowarzyszenie Nocna Jazda Samochodem Bez Celu oraz portal informacyjny Krosno112 zainicjował wielką zbiórkę pluszaków. Mają one zasilić szeregi służb ratunkowych i w razie potrzeby będą wręczane poszkodowanym w pożarach i wypadkach dzieciom. Miś Ratowniś ma pomóc dziecku wyciszyć się, przełamać nieśmiałość. Dzięki niemu łatwiej będzie nawiązać kontakt oraz uzyskać informację od dziecka, odwrócić jego uwagę od tragicznego otoczenia.

 

 


Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą szlachetną akcję!


 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna